Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Oramics Sound Lab: Warsztaty na 2. Urodziny

Oramics Sound Lab: Warsztaty na 2. Urodziny
📅 Data: niedziela, 28 kwietnia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Pogłos, Burakowska 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ORAMICS SOUND LAB
podwójne warsztaty na drugie urodziny!

INFO:
28.04 (niedziela) // POGŁOS

***HOW TO SYNTH?***
16.00-18.30 // sala biała
15 miejsc

***DJ - VINYL***
11.00-16.00 // sala czarna
20 miejsc

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
oramicspl@gmail.com
W TEMACIE WPISZCIE NAZWĘ WARSZTATÓW

KOSZT:
dobrowolne składki dla prowadzących (przeczytaj o naszej polityce niżej)

------------

***HOW TO SYNTH?***
Warsztat przybliża uczestniczkom elektroniczną syntezę dźwięku, zaczynając od podstawowych pojęć związanych z fizyką dźwięku, kończąc na różnych rodzajach syntezy. Podczas spotkania prowadząca wytłumaczy główne elementy syntezatorów oraz klasyfikację instrumentów elektronicznych. Następnie uczestniczki będą miały szansę zapoznać się z różnymi modelami syntezatorów przygotowanymi na warsztat. Propozycja zakłada pracę z hardware syntezatorami oraz krótkie omówienie syntezatorów virtualnych (VST i plug-inów). Spotkanie podsumuje wspólny jam.

WAŻNE: PRZYNOSIMY WŁASNE SŁUCHAWKI, można też przynieść własne syntezatory;-)

Prowadząca: Zosia Hołubowska jest niebinarną artystką dźwiękową i aktywistką. Obecnie studiuje sonologię na Królewskim Konserwatorium w Hadze i kończy doktorat z badań artystycznych na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Zajmuje się queerową metodologią i queerowym dźwiękiem, tworzy oparte na dźwięku performanse i instalacje. W 2014 założyła latające laboratorium nienormatywnego dźwięku Sounds Queer?, które obecnie jako wiedeński kolektyw prowadzi warsztaty nt muzyki elektronicznej.

-----------

*** DJ - VINYL ***
Podczas warsztatów prowadzący wyjaśni jak wygląda podstawowy klubowy setup DJski i jak go podłączyć. Omówiona zostanie budowa i funkcji miksera oraz budowa i funkcje gramofonów. Warsztat poruszy konstrukcję utworów 4x4 oraz problem układania setów DJskich. Zaprezentowane zostaną również różne techniki miksowania, od łączenia tempa do tworzenia przejść i wykorzystywania miksera do kontrolowania barwy dźwięku. Każda z osób biorących udział w warsztatach będzie miała okazję wypróbować swoich sił za dekami. Warsztat stawia przede wszystkim na praktykę!

Prowadzący: AVTOMAT to człowiek o zbyt dużej ilości zainteresowań – kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, ale i projektant graficzny, typograf i ilustrator 3D. Przez ostatnie 10 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak CoCArt, Audioriver czy Tofifest, w niezliczonej ilości klubów, tworzył muzykę na żywo na potrzeby interaktywnego spektaklu Metoda Ustawień Narodowych. W klubie jego ponad 10-letnie doświadczenie na scenie queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.

------------

Warsztaty otwarte są dla wszystkich, a wstęp działa na zasadzie wolnej ceny. Jeżeli chcesz - możesz dobrowolnie wrzucić do puszki warsztatowej jakąkolwiek kwotę, którą przekażemy potem osobom prowadzącym. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, uczestnictwo w warsztacie jest dla Ciebie bezpłatne.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do dyskusji i kreatywnej pracy dla osób o wszelkich możliwych tożsamościach. Chcemy aby nasze warsztaty były miejscem, w którym będziemy uczyć się nie tylko pracy z dźwiękiem, ale także siebie wzajemnie.

Na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości. Osoby, które będą próbowały w jakikolwiek sposób zakłócić funkcjonowanie tej bezpiecznej autonomicznej i twórczej przestrzeni, nie będą mogły kontynuować pracy warsztatowej. Wierzymy jednak, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Do zobaczenia!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę