Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Kawiarenka naprawcza + rodzinne warsztaty stolarskie

Kawiarenka naprawcza + rodzinne warsztaty stolarskie
📅 Data: sobota, 11 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Miejsce Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Kawiarenka naprawcza to miejsce gdzie możesz naprawić rzeczy albo nauczyć się jak przywrócić je życia. Ideą kawiarenki jest wspólne spotykanie się i dzielenie materiałami oraz umiejętnościami - nie chodzi tu o zastąpienie specjalistów i specjalistek, ale sąsiedzkie zaangażowanie i wspieranie się w przekonaniu, że warto naprawiać. Zamieniamy konsumentów na prosumentów. Wykorzystujemy to co nie musi być wyrzucane.

Ideę kawiarenek naprawczych (repair cafe) stworzyła Martine Postma w 2009 roku w Amsterdamie. Od tej pory na całym świecie odbyło się ponad 1500 tego typu spotkań.

Na tym wydarzeniu zapraszamy Was do dwóch rodzajów aktywności:

Po pierwsze popracujemy z drewnem. Jeśli masz sklejkę, deski, wkręty, młotki i inne narzędzia, które mogą się przydać, a zalegają u ciebie w piwnicy- przynieś. Będziemy robić półki lub organizery, serwetniki, przydatne konstrukcje, które możesz zabrać do domu, lub zostawić dla społeczności.
Nie masz materiałów - nie martw się! Dzięki jednej z mieszkanek mamy w Dwa Jelonki duuużo sklejki i innych potrzebnych rzeczy od firmy Castorama Wola :)
Główne założenie: Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, dbamy o swoje bezpieczeństwo, dobrze się bawimy, wytwarzamy coś fajnego. Nie ma śmieci, są tylko materiały!
Spotykamy się w garażu Dwóch Jelonków.

Po drugie, w ramach myślenia o upcyklingu rzeczy, których używamy będziemy też zbierać używane stroje kąpielowe w ramach akcji Moda na Rzeki organizowanej przez Siostry Rzeki. W tej kampanii organizatorki chcą mówić o korzyściach społecznych, ekonomicznych oraz przyrodniczych płynących z posiadania nieuregulowanej Wisły. Jako kolektyw otwierają społeczną zbiórkę używanych kostiumów kąpielowych i kąpielówek w kolorach wody. W maju br. wspólnie z zaproszonymi designerami i artystkami zorganizują otwarte warsztaty przerabiania kostiumów kąpielowych. Każdy przerobiony kostium będzie sygnowany imieniem i nazwiskiem twórczyni/twórcy jego nowej odsłony. Do kostiumu dołączona będzie ulotka informująca o zyskach płynących z nieuregulowanej Wisły. W ten sposób powstanie letnia, zaangażowana kolekcja pt. Moda na Rzeki.

Zapraszamy do Dwóch Jelonków - ul. Powstańców Śląskich 44.

Zdjęcie wydarzenia: Eugen Str on Unsplash

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę