Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Czy mowa nienawiści jest jadalna?

Czy mowa nienawiści jest jadalna?

reklama
📅 Data: sobota, 11 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Muzeum nad Wisłą ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Uwaga: liczba miejsc ograniczona! W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach "Czy mowa nienawiści jest jadalna?" wyślij maila na adres:
[email protected]

Karolina Łukawska w swojej pracy „Projekt SGP (Sama Gorzka Prawda)” zwróciła uwagę na zdjęcia ze swojego dzieciństwa, które w żaden sposób nie odzwierciedlały jej wspomnień. Bardziej niż uśmiechnięte twarze zapamiętała blokowiska i napisy na ścianach, których na tych zdjęciach zawsze brakowało. W podrasowanych, przerobionych przez artystkę fotografiach zwraca uwagę to, co zwykle jest przez nas pomijane – sprejowane napisy, których agresywność i wulgarność wywołuje niepokój. Jesteśmy przyzwyczajeni do ignorowania tego, co nieprzyjemne, złe, niewłaściwie, tym bardziej jeśli tego typu postawy stanowią stały element naszej codzienności. Inna artystka, Irena Zieniewicz, w swojej pracy również nawiązała do agresywnych komunikatów. Zieniewicz skupiła się na wizualizacji nagrań funkcjonujących powszechnie w Internecie. przeinaczyła, nadając im nowe znaczenie – z czegoś nieprzyjemnego, co wydobywa się na zewnątrz na coś co, zazwyczaj, chętnie przyjmujemy do środka, czyli na słodkie czekoladki. Na warsztatach zastanowimy się nad problemem mowy nienawiści i zastanowimy się jakich narzędzi możemy użyć w walce z nią i jak możemy wykorzystać do tego sztukę? Warsztaty poprowadzi Agnieszka Szostakiewicz.

Agnieszka Szostakiewicz - historyczka sztuki, edukatorka z wieloletnim doświadczeniem, przewodniczka, performerka, wykładowczyni, specjalistka do spraw edukacji. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od ponad dwunastu lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Prowadzi wykłady na kierunku Sztuka Mediów na warszawskiej ASP oraz zajęcia na SWPS-ie.

Warsztaty odbywają się w Muzeum nad Wisłą (Wybrzeże Kościuszkowskie 22).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę