Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wieczorny spacer z Utraty na Targówek Fabryczny

Wieczorny spacer z Utraty na Targówek Fabryczny

reklama
📅 Data: sobota, 18 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek
   udostępnij tweetnij wykop


18 maja kolejna Noc Muzeów, w ramach której już po raz czwarty zapraszamy na długą wieczorną przechadzkę.

Przespacerujemy się przez miejsca ciekawe a rzadko odwiedzane, z Utraty na Targówek Fabryczny. Poszukamy pozostałości carskich umocnień, opowiemy o dawnych karczmach i niemieckim osadnictwie, obejrzymy ciekawe kapliczki, pospacerujemy zachowanymi drogami fortecznymi, dotrzemy do najmniej znanej warszawskiej rogatki. Na Targówku Fabrycznym odwiedzimy pozostałości najstarszej polskiej fabryki chemicznej – park, willę właściciela i osiedle robotnicze. Zerkniemy też na miejsce po domu filmowego bohatera, słynnego Balcerka

Jak zwykle, wiele opowiadać będziemy o dramatycznej dwudziestowiecznej historii Targówka i okolic. Pokażemy ślady walk, przedstawimy nieznane epizody z Powstania Warszawskiego, wyjaśnimy też, dlaczego tysiące mieszkańców musiały w trzydzieści lat po wojnie opuścić Targówek Fabryczny.

Spacer zakończymy w Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej, mieszczącym się w odrestaurowanej willi dyrektorów fabryki chemicznej Kijewskiego i Scholtze, gdzie znajdzie się czas na obejrzenie historycznych zdjęć. Zmęczonych spacerowiczów zaprosimy również na skromny poczęstunek.

Startujemy z przystanku ZTM Elsnerów 01 - pętli autobusu 170, o godzinie 20.00.

Dziękujemy za wsparcie udzielone nam przez Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej. Spacer jest częścią projektu "Targówek nieoczekiwany", realizowanego dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Spacer odbędzie się bez względu na pogodę, uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność. Trasa nie jest odpowiednia dla osób niepełnosprawnych. Zalecamy turystyczne obuwie, bardzo przydatne będą także latarki. W lesie – niestety – mogą się nami zainteresować kleszcze, środki odstraszające te żyjątka wydają się całkiem na miejscu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: spacer


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę