Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Pajdokracja TV czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad

Pajdokracja TV czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad
📅 Data: sobota, 01 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Jak opowiadać o świecie? Na czym polega wolność słowa? Jaką rolę odgrywają media w społeczeństwach i dlaczego obywatelskie zaangażowanie jest ważne? Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. W programie poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, znajdą się także projekcje bajek z przełomu lat 80/90 oraz premiera książki HISTORYJKI w ilustracjami Bohdana Butenko, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek. Strudzeni wysiłkiem będą mogli zregenerować siły podczas podwieczorku. A nieco starszych zaprosimy na pasmo popołudniowe, w którym zaproponujemy debatę o wolności w kulturze. Na sam koniec zapraszamy na wspólne śpiewanie – czyli Mega Chór na Placu pod wodzą Pauli i Karola oraz Joanny Halszki Sokołowskiej (szczegóły: link

PAJDOKRACJA TV
wiadomości z krainy dzieci
12.00 – 15.00

Zajrzyj z nami przez dziurkę od klucza do kraju zarządzanego przez dzieci. Jak wyglądałyby codzienne informacje z takiego świata? Jakie wydarzenia wpływają na życie codzienne jego mieszkańców, jak wyglądają relacje sąsiedzkie, co grają tam w teatrach, jakimi sukcesami sportowymi żyją, jaką mają pogodę? Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których uruchomimy wyobraźnię, zagłębimy się w tworzenie historii świata rządzonego przez dzieci - PAJDOKRACJI, a następnie wspólnie wymyślimy i stworzymy najprawdziwsze, telewizyjne wiadomości, które pozwolą innym poczuć się przez chwilę, jak obywatele i obywatelki świata dzieci.
Wcielimy się w role prezenterów i prezenterek, redaktorów i redaktorek, realizatorek i realizatorów. Przejmiemy we władanie nadzwyczajne, telewizyjne studio, stworze specjalnie dla nas na Placu Defilad. Nagramy serwis informacyjny, który obejrzy następnie cały Plac Defilad, cała Warszawa, cały świat... czekamy na rządy dzieci!

Zapraszamy dużych i małych, rodziców z dziećmi od 6 roku życia.
Warsztaty trwają od 12.00 do 15.00
Premierowa emisja serwisu informacyjnego o g. 16.00
obowiązują zapisy: [email protected]

Współorganizatorem wydarzenia jest Dom Spotkań z Historią

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci film warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę