Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa: Zbigniew Sikora – "Psy wyprowadzamy wyłącznie na smyczy"

Wystawa: Zbigniew Sikora – "Psy wyprowadzamy wyłącznie na smyczy"
📅 Data: wtorek, 07 października 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zbigniew Sikora – „Psy wyprowadzamy wyłącznie na smyczy”

8 – 31 października 2014
wernisaż: 7 Października 2014, godz. 19.00
Skwer - filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a, 00-322 Warszawa
Organizator wystawy: Polish Art Collection

„Psy wyprowadzamy wyłącznie na smyczy” – to ironizujący tytuł wystawy najnowszego cyklu obrazów Zbigniewa Sikory odnoszący się do absurdalnych zakazów i ograniczeń, z którymi musimy zmagać się każdego dnia. Artysta traktuje jako punkt wyjścia obserwację życia codziennego, a obrazy są komentarzem do tego jak je odbiera.

Prezentowane na wystawie prace oraz napisy i detale użyte w obrazach uruchamiają łańcuch skojarzeń, w taki sposób, że choć sceny nie są realne, bez trudu je rozpoznajemy, dopasowując do konkretnych sytuacji oraz zdarzeń z życia miasta.

Sytuacje na obrazach raz traktowane z przymrużeniem oka, innym razem dosłownie, podkreślają niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą nowoczesność oraz postępujący zakres ograniczeń i inwigilacji miejskiej.

Zbigniew Sikora (ur. 1985). Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego (2010). Wyróżniony w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej za projekt zagospodarowania Placu Defilad w Warszawie (2008). Zwycięzca V edycji konkursu organizowanego przez Galerię A19, w ramach którego zrealizował mural „Metro Muzeum” (2009). Laureat stypendium na realizację muralu promującego stolicę przyznanego przez Biuro Kultury m. st. Warszawy (2011). Ukończył również studia podyplomowe Grafiki Komputerowej i Multimedialnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2009 r. jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Front Sztuki”. Obecnie jest asystentem prof. Mirosława Duchowskiego w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz prof. Ewy Latkowskiej – Żychskiej w pracowni Kompozycji na kierunku Grafiki w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Prace artysty pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: „Sport to zdrowie”, (Galeria Warsztat, Warszawa, 2012), „Miasto – człowiek” (Galeria N’69, Warszawa), „Rozmowy” (Galeria DAP 3, Warszawa, 2013), „Świeża krew” (Galeria Socato, Wrocław, 2011), „Promocje 2011” (Legnica), „Dzień dobry Panie Courbet”, (Galeria 3678, DAP, Warszawa, 2011), „Niezła sztuka” (Muzeum Mazowieckie, Płock, 2011), „Siedem”, (podziemia kamedulskie w Lasku Bielańskim, Warszawa, 2011), „Konfronty”, (Biblioteka Główna Akademii Podlaskiej, Siedlce, 2011), „Polska sztuka współczesna” (Centrum Sztuki De Terp, Waalwijk, Holandia 2011), „Rysunek młodych", (Mazowieckie Centrum Sztuki Elektrownia, Radom, 2008).

Wybrane działania w przestrzeni publicznej: mural „Fabryka Sztuki” (dla Galerii Oficyna, Płock, 2012), mural „Galeria miejska” (w ramach stypendium Biura Kultury m. st. Warszawy, Powiśle, 2011), mural „Galeria miejska II” (Fundacja Obserwatorium, Powiśle, Warszawa, 2011), udział w V i IX edycji Festiwalu Szablon Dżem (Warszawa, 2010 i 2014), realizacja zwycięskiego projektu w konkursie Galerii A19 w stacji Marymont Warszawskiego Metra (Warszawa, 2009), udział w akcji „Elektrownia Murem” (muralu na terenie Mazowieckiego Centrum Sztuki Elektrownia, Radom,2008).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę