Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Boska anarchia

Boska anarchia

reklama
📅 Data: czwartek, 30 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowy Świat 72, sala 144 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty z cyklu "Duchowość kobiet". Tym razem naszym gościem będzie dr Rafał Tichy, który wygłosi wykład zatytułowany "Boska anarchia".

Boska anarchia to koncepcja związana z wybranymi nurtami duchowości chrześcijańskiej, przeciwstawiającymi się najbardziej utrwalonemu i rozpowszechnionemu obrazowi Boga jako Władcy.

W późnej starożytności i średniowieczu Bóg był często ukazywany przez kaznodziejów, teologów i artystów jako jedyny, absolutny władca świata,wyznaczający królów i cesarzy na swych ziemskich reprezentantów. W kolejnych wiekach w imię tej idei usprawiedliwiano podboje wielkich wodzów, politykę przywódców narodów, reżimy dyktatorów. Jeszcze dziś duża część konserwatywnych środowisk politycznych manifestuje tęsknotę za czasami, kiedy klarowna hierarchia polityczna wznosiła się z ziemi aż do tronu Bożego, wprowadzając w to, co doczesne, ład analogiczny do tego, jaki panuje w niebie.
Jednak biblijny Bóg nie panuje na sposób ziemskich królów, a chrześcijański monoteizm nie jest czymś na kształt polityczno-ontologicznego monarchizmu. Co więcej, wydaje się, że spośród systemów politycznych najbardziej do ideału Państwa Bożego zbliża się, głosząca wyzwolenie spod wszelkiej władzy, anarchia. Gdzie w chrześcijaństwie znajdziemy, podobną anarchicznej w swej radykalności, apologię ludzkiej wolności? Czy interesowała ona kobiety?

Po wykładzie będziemy mieć około godziny na dyskusję.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę