Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Warszawskie Dni Różnorodności: Spotkanie z Klaudią Kolasą i prezentacja projektu Multicultural Warsaw

Warszawskie Dni Różnorodności: Spotkanie z Klaudią Kolasą i prezentacja projektu Multicultural Warsaw

reklama
data Data: 14 czerwca 2019, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Klaudia Kolasa, autorka projektu Multicultural Warsaw.
Klaudia pyta bohaterów swoich zdjęć o to, co robią w Polsce. Jej projekt to barwny zapis niesamowicie ciekawych historii ludzi różnych narodowości, którzy tu znaleźli swój dom. A tak się to wszystko zaczęło:

„Kiedy w lutym 2018 roku wróciłam po kilku tygodniach z Indii, Warszawa wydała mi się bardzo ponura i przytłaczająca. Zaczęłam zastanawiać się jak odnajdują się w niej osoby, które spędziły całe swoje życie w tak tętniących życiem i kolorami miejscach jak Indie. Postanowiłam, że napiszę o tym reportaż. Poznałam wtedy wiele wspaniałych osób pochodzących z Indii. Chodziliśmy razem do świątyń, na indyjskie uroczystości, wspólnie gotowaliśmy indyjskie jedzenie. Można powiedzieć, że odkryłam swoje małe Indie w Warszawie. Słuchając historii tych osób zauważyłam, że ciężko jest im zaprzyjaźnić się z Polakami, że często spotykają się z niezrozumieniem, dyskryminacją albo nawet przemocą. Początkowo myślałam, że cała przygoda zakończy się na tym jednym tekście, ale później realizując projekt fotograficzny na studia, spotkałam jeszcze więcej osób z różnych stron świata z podobnymi problemami. Te wszystkie historie gdzieś we mnie rosły aż pewnego dnia uznałam, że muszę się nimi podzielić, bo tylko tak mogę pomóc swoim rozmówcom. I tak powstał projekt Multicultural Warsaw. Bo dopóki nie zaczniemy rozmawiać, nie zaczniemy słuchać, będziemy bać się innych kultur. A przecież tak wiele możemy się od siebie nawzajem nauczyć.”

Wydarzenie jest miejscem dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli jednak potrzebuje Pani/ Pan indywidualnych udogodnień, by móc uczestniczyć w wydarzeniu, prosimy o ich wskazanie na mail koordynatorki: gosia.prohumanum@gmail.com

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site