Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Jacka Szczepanka w ramach projektu “Miasto puszcza” Laboratorium Pomysłów!
Muzyka codziennie zaczepia cię na mieście. Jest w tle lub na pierwszym planie, często niedokończona, chwilowa. Szybko zmienia głośność i brzmienie. Oddźwięcz się jej. Obezwładnij ją i wykorzystaj. Zrób z nią co chcesz.
Warsztaty krajobrazu muzycznego zaczniemy chodząc po ulicach, podwórkach, sklepach i korytarzach bloków. Będziemy uważnie słuchać dobiegającej nas muzyki, po czym pobierzemy ją mikrofonami.
Potem weźmiemy ją do badań – będziemy ją ciąć, filtrować, miksować z oryginałem (jeśli go znajdziemy), remiksować, składać na nowo. Naszym mikroskopem będzie komputer i dobre głośniki.
Zastanowimy się jak nasze mózgi oddzielają muzykę od tła, i jak możemy na to wpłynąć. A także na to, czy dobiegająca nas muzyka nas złości czy cieszy. Ciężko jej uniknąć, ale można spróbować podejść do niej twórczo. Nick Cave w filmie „20000 dni na Ziemi” opowiada, że po przeprowadzce z Australii do Anglii udało mu się okiełznać tamtejszą okropną pogodę poprzez pisanie o niej. „The weather is becoming a lie because I am writing about it”*. Potraktujemy muzykę z tła jak inspirację.
Wyniki naszych nagrań, badań i eksperymentów złożą się na płytę-archiwum krajobrazu muzycznego prawobrzeżnej Warszawy i okolic AD 2014.
Zgłoś się na warsztaty krajobrazu muzycznego! Napisz kilka zdań o sobie i swoich związkach z muzyką na miastopuszcza@inbox.com.
Termin wysyłania zgłoszeń – 9 października 2014.
Warsztaty prowadzimy dla młodzieży szkolnej. Udział jest darmowy. Ilość miejsc ograniczona.
Pierwsze spotkanie – w sobotę, 11 października, o 12:00 przy pomniku Kościuszkowca (Wybrzeże Helskie róg Okrzei).