Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR

Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 1 sierpnia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📅 Data zakończenia: sobota, 31 sierpnia 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 17 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim!
Przez cały sierpień, codziennie (oprócz poniedziałków) prezentować będziemy „Kartkę z Powstania” – widowisko historyczne w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

📌Zapisy:
✅Na miejscu pokazów: galeria przy ul. Krakowskie Przedmieście 17
✅poprzez adres e-mail: kartkavr(at)nck.pl**
**Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu. Rejestracja na pokaz zostanie potwierdzona mailowo.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości. Ta innowacyjna forma stwarza szansę na dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców, także do młodego pokolenia.

🔍O „Kartce z Powstania”🔍
„Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

🔍Technologia VR🔍
Technologia VR umożliwia doświadczenie wirtualnej przestrzeni „tu i teraz”. Połączenie stereoskopii, czyli techniki obrazowania oddającej wrażenie dwuocznego odbioru głębi i odległości, oraz dźwięku ambisonicznego pozwala na odczuwanie imersji - wrażenia, że zatapiamy się w oglądanym obrazie. Wirtualna rzeczywistość, za pośrednictwem specjalnych gogli, oszukuje ludzkie zmysły, dzięki czemu mamy możliwość przeniesienia się w inną przestrzeń.

„Kartka z Powstania”otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa.

Głównym producentem widowiska VR „Kartka z Powstania” jest Narodowe Centrum Kultury.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧