Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Widowisko muzyczne SAMBOR DUDZIŃSKI "DŹWIĘKOWIĄZAŁKA"

Widowisko muzyczne SAMBOR DUDZIŃSKI "DŹWIĘKOWIĄZAŁKA"
📅 Data: piątek, 05 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Nowego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy.

5 i 6 lipca, godz. 19.00, Rynek Nowego Miasta

Sambor Dudziński - aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, wynalazca. Z zawodu aktor-lalkarz. Zajmuje się kompozycją muzyki teatralnej i filmowej, prowadzi też zajęcia wokalne w Krakowskiej PWST. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Obecnie realizuje własne projekty artystyczne na scenach teatralnych i muzycznych. Jednym z jego „wynalazków” jest Time(less) Machine – Wehikuł Bezczasu zwany także Dźwiękowiązałką. Dudziński jest prezesem Stowarzyszenia „Ale Wiocha” - organizacji powołanej do „stwarzania i pielęgnowania piękna”. W malowniczym krajobrazie dolnośląskiego skansenu od 2009 roku Stowarzyszenie rewitalizuje i przystosowuje zabytki na potrzeby kultury, tworząc w nich rozmaite pracownie rzemiosła artystycznego.

Dźwiękowiązałka to interaktywne widowisko muzyczne, w którym rolę sześcioosobowego zespołu pełni jedna osoba - Sambor Dudziński, wszechstronny muzyk, obsługujący na mobilnej scenie fantastyczne instrumentarium! Za dnia i po zmroku, na galach, imprezach zamkniętych w bogatych wnętrzach i w otwartej przestrzeni, na rynkach, placach, dworcach, ulicach artysta nawiązuje niespotykany kontakt z publicznością, aby wspólnie wydobywać z widowiska „poezję” aktu twórczego i wypełniać przestrzeń spektaklu dynamiczną interakcją. Fabuła przedstawienia rodzi się dzięki widzom i przy użyciu mnóstwa instrumentów: elektronicznego fortepianu, organów, zestawu perkusyjnego, akordeonu dętego, saksofonu oraz instrumentów etnicznych (duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne). Całość uzupełniają: wokal i chórki. Rolę ruchomej sceny o pedałowym napędzie, z własnym systemem zasilania, nagłośnieniem i oświetleniem pełni trójkołowy pojazd zbudowany na bazie przedwojennej “zgrabiarki konnej”.
Dźwiękowiazałkato mocny sygnał, że wszyscy jesteśmy - czy też możemy być - twórcami, że aktywne uczestniczenie w kulturze ma sens i może dawać niespodziewane efekty.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama