Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR A PART "ZIEMIA GOMO"

TEATR A PART "ZIEMIA GOMO"
📅 Data: piątek, 05 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park Agrykola (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy.

Teatr A PART (Stowarzyszenie Teatralne A PART) został założony w Katowicach w roku 2004 przez Marcina Hericha, aktora, reżysera i organizatora przedsięwzięć teatralnych. wcześniej związanego m.in. z katowickim Teatrem Cogitatur. Teatr - Stowarzyszenie to niezależna organizacja teatralna, której głównym obszarem zainteresowań jest szeroko pojęty teatr autorski, eksperymentalny, innowacyjny i alternatywny, jego promocja i popularyzacja. Przede wszystkim jednak Stowarzyszenie Teatralne A PART jest grupą teatralną, realizującą autorskie przedstawienia i widowiska. To teatr narracji wizualnej, metafory i symbolu, operujący szeroką gamą środków teatralnych i chwytów scenicznych. Twórców stowarzyszenia interesuje i w przekazie teatralnym i życiu to, co niewerbalizowalne, zawarte w emocjach, popędach i tajemnicach egzystencji: imponderabilia. Grupa kontynuuje i rozwija niektóre z wątków artystycznych i organizacyjnych istniejącego w latach 1981-2006 alternatywnego Teatru Cogitatur, którego Herich był jednym z liderów.

Plenerowe i sceniczne przedstawienia teatru były prezentowane podczas festiwali i imprez kulturalnych w blisko 30 krajach świata na 5 kontynentach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Chorwacji, Brazylii, Wielkiej Brytanii, San Marino, Egipcie, na Węgrzech i we Włoszech.



Najnowszy spektakl Teatru A Part Ziemia Gomo to surrealistyczna fantasmagoria o wolności i śmierci. Przedstawienie jest bezsłowną tragifarsą, ciągiem epizodów rozdartych między powagą dramatu i mięsopustem groteski. Tytułowa Ziemia Gomo to egzotyczna i mityczna antykraina, antyutopia, labirynt umarłych, gdzie poza czasem tułają się umarli i na wpół umarli: ludzie, społeczności i narody. To kazamaty, czeluść katakumb i czarne piekło kopalni w jednym. Na estetykę przedstawienia wpłynął koloryt i specyfika krajobrazu i kultury Górnego Śląska, gdzie mieszkają i pracują twórcy spektaklu. W przedstawieniu wykorzystano oryginalne dźwięki pracy kopalni nagrane w KWK "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę