Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

powiadomienia fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

Strefa #EuandME Komisji Europejskiej z atrakcjami dla dzieci

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 14 września 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 15 Września 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)
Strefa #EuandME Komisji Europejskiej z atrakcjami dla dzieci

Szukacie pomysłu jak kreatywnie spędzić weekend z dzieckiem? Zajrzyjcie koniecznie do strefy #EUandME przygotowanej przez Komisję Europejską na Warszawski Festiwal Konesera, który odbędzie się 14 i 15 września w Centrum Praskim Koneser. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Wstęp wolny.

Szczegóły dotyczące Festiwalu Konesera 2019: link

Już w najbliższy weekend na terenie Centrum Praskiego Koneser na Pradze, na czas Warszawskiego Festiwalu Konesera, w godz. 15:00 – 21:00, otwarta zostanie specjalna strefa Komisji Europejskiej - #EUandME. Strefa #EUandME będzie usytuowana w pasażu Konesera, w pobliżu Placu Konesera i sceny festiwalowej. To miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i całe rodziny będą mogły rozwijać swoje pasje i kreatywnie spędzić wspólny czas w weekend.

CO ZNAJDZIECIE W STREFIE #EUANDME?
Wszystkie działania animacyjne prowadzone w strefie #EUandME będą podzielone na trzy obszary tematyczne: ekologia, sztuka i sport.

W STREFIE ECO prowadzone będą warsztaty ekologiczne, podczas których instruktorki pokażą, jak w myśl zasady Reduce - Reuse - Recycle, w prosty sposób możemy wprowadzić do życia ekologiczne rozwiązania i dać drugie życie używanym przedmiotom. Będzie można nauczyć się, jak ze zużytych butelek plastikowych PET zrobić nietypowe nasadzenia z roślin albo kolorowe piórniki i pudełka na kredki czy skarby. Z niepotrzebnych materiałów zrobimy woskowijki (ekologiczną alternatywę dla folii spożywczej), torby na zakupy czy woreczki na owoce i warzywa. To świetna zabawa i jednocześnie sposób na pokazanie naszym milusińskim, jak możemy dbać o środowisko!

Plan warsztatów:

14 września:
 16:00 – 17:30 – jak w nietypowy sposób zrobić nasadzenia z roślin, wykorzystując butelki PET
 18:00 – 19:30 – jak ze zużytych butelek PET wykonać pudełka i piórniki, z firanek torby na zakupy i woreczki na owoce

15 września:
 18:00 – 19:30 – jak z niepotrzebnych materiałów zrobić woskowijki, torby na zakupy i woreczki na owoce

Dodatkową atrakcją w strefie eco będzie specjalny dotykowy ekran, na którym najmłodsi goście festiwalu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną w grach online Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

W STREFIE SZTUKI będzie można sprawdzić swoje muzyczne umiejętności na specjalnym urządzeniu Mash Machine do komponowania muzyki. Zapraszamy też do pamiątkowego rodzinnego zdjęcia – dzięki gifowej aplikacji będzie można zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie w stylu Andy'ego Warhola i wysłać na swojego maila oraz wydrukować. W punkcie malowania buzi będzie można wykonać piękny „tatuaż”.

Fani komiksów i rysowania będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksowych (15 września, 16:00 – 17:30), prowadzonych przez uznanych twórców komiksów - Grzegorza Janusza, autora scenariuszy i tekstów oraz Tomasza „Pioruna” Piorunowskiego. A już 27-29 września, na Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów w Łodzi, będzie miał premierę ich najnowszy komiks „Paneuropa vs Pandemonium”, którego bohaterami są postaci z europejskich mitów i baśni.

W strefie sztuki będzie można także zobaczyć krótkometrażowe produkcje filmowe znanych europejskich reżyserów m.in. „Odludek” Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Testosteron”, „Lejdis”) i „Spisek” Magdaleny Załęckiej, laureatki konkursu #EUandME dla młodych filmowców, ze znakomitą rolą Stanisławy Celińskiej. Filmy są częścią trwającej kampanii #EUandME, która pokazuje korzyści wynikające z członkostwa w UE oraz ścieżki realizacji własnych pasji.

W STREFIE SPORTU na śmiałków czeka ruchoma ścianka wspinaczkowa. Wyzwanie będą mogli podjąć zarówno dorośli, jak i dzieci, bo ścianka ma zintegrowany system sensorów bezpieczeństwa, dzięki którym prędkość drogi wspinaczkowej dostosowuje się automatycznie do tempa wspinającego. Zwykle pozostaje on na tej samej wysokości, blisko ziemi i ustawionego przy ściance materaca.

Zapraszamy także do punktu informacyjnego Komisji Europejskiej, w której będą dostępne kolorowanki i książeczki o Unii Europejskiej dla dzieci. Będzie można także dowiedzieć się o programach i funduszach unijnych, które mogą nam pomóc w edukacji dzieci, ale i w rozwoju własnej działalności gospodarczej czy firmy.

Zapraszamy!

Więcej na temat projektów i inicjatyw UE: link
 udostępnij tweetnij wykop
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenie

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.