Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR NOVOGO FRONTA "CAUSA FATALIS"

TEATR NOVOGO FRONTA "CAUSA FATALIS"

reklama
📅 Data: niedziela, 07 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park Agrykola (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy.

Teatr Novogo Fronta powstał w Sankt Petersburgu, w Rosji w 1993 roku. Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracuje jednak w Pradze Czeskiej, gdzie artyści zdecydowali się osiąść po pierwszym europejskim tournee. Zaprezentowali wtedy swoją pierwszą premierę – spektakl Vremja Durak (Czas Głupi, 1994) opowiadający o niepewnej przyszłości Rosji. Zespół zrodził się z eksperymentów z ciałem - jedynego środka wyrazu jaki posiada aktor - oraz z przestrzenią w jakiej odbywa się wydarzenie. Obecnie charakteryzuje się własnym, łatwo rozpoznawalnym stylem – spektakle Teatru Novogo Fronta zbudowane są ze scen na pograniczu abstrakcji, sztuki cyrkowej i tańca współczesnego. Jest to niezwykłe połączenie wyrafinowanego obrazu, perfekcyjnego ruchu i podszytego groteską rosyjskiego poczucia humoru. Najważniejsze są tu: działanie, improwizacja i napięcie wzmocnione przez absurd ludzkiej tragedii.

Causa Fatalis to teatralna wariacja na temat zjawiska przyczynowości w ludzkim życiu.

Inspiracją do powstania spektaklu była refleksja nad związkami przyczynowo-skutkowymi, w kontekście rozważań filozoficznych. Artyści odwołują się m.in. do buddyzmu i kultury Indii (gdzie źródeł przyczyny i skutku szukamy w tzw. karmie) oraz czerpią z nauki Arystotelesa. Teoria przyczynowości wg starożytnego filozofa wyróżnia cztery różne rodzaje przyczyn: causa materialism, formalism causa, causa efficiens oraz causa finalists. A co oznacza causa fatalis?

Przedstawienie jest dynamiczną kombinacją współczesnego tańca i teatru ruchu z elementami akrobacji i nowego cyrku. W spektaklu wykorzystane zostały efekty pirotechniczne, a scena skonstruowana została w unikalnej technologii, typowej dla Novogo Fronta.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę