Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pracownia #2 | Gotowanie chwastów z Urszulą Zajączkowską

Pracownia #2 | Gotowanie chwastów z Urszulą Zajączkowską

reklama
📅 Data: wtorek, 12 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
🔶 POPĘDY NA PĘDY - warsztaty poprowadzi Urszula Zajączkowska.

Sos z liści gwiazdnicy, naleśniki z chwastem, galareta z owoców głogu, śmietankowy krem z pędów sosny - ale najpierw z tego wszystkiego preparat. Zrobimy próbki i pod mikroskopem popatrzymy w komórki jeszcze żywe. Zobaczymy włókna, które nam wchodzą w zęby, uwodnione komórki „nadające chrupkość”, chloroplasty zielone, w łodygach drewno, łączące szlakami wody ziemię z powietrzem (a trudno to się gryzie).
Będą to warsztaty z patrzenia i jedzenia, warsztaty z nazywania roślin, z otwierania oczu na niewidzialne, mimo że listopad, a po listopadzie przecież aż grudzień. Mimo to.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: redakcja@dwutygodnik.com (w temacie wiadomości: pracownia dwutygodnika)

🔶 PRACOWNIA DWUTYGODNIKA - cykl spotkań w Dom Spotkań z Historią

Wszyscy debatują, debaty są stałym elementem wydarzeń artystycznych i rocznicowych. Debatowaliśmy wokół książek z naszej serii, z okazji urodzin, popularne były rozmowy z zaproszonymi gośćmi, które organizowaliśmy w ramach śniadań prasowych z "Dwutygodnikiem". Teraz chcemy spróbować czegoś innego. Powracając do szkolnej, zapomnianej a chwalebnej tradycji zajęć praktyczno-technicznych, chcemy stworzyć własne ZPT-y. W Pracowni Dwutygodnika w Domu Spotkań z Historią nasi autorzy i zaprzyjaźnieni artyści zaproponują uczestnikom dawkę wiedzy praktycznej - w ramach warsztatów, performing lectures oraz działań terenowych. Czas zakasać rękawy, dosyć gadania. Czas unurzać się we współczesnej rzeczywistości, pobrudzić sobie ręce i wygimnastykować palce. Od października co miesiąc zapoznawać będziemy czytelników nie tylko z nową wiedzą, ale i nowymi umiejętnościami, które mogą przydać się w ekologicznej kuchni, zdrowych relacjach społecznych. Rozstawimy maszyny do szycia, zagrzejemy wodę w garnkach, wybudujemy domki dla ptaków. Do roboty!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.