Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert STROJNOWY w DK Zacisze

Koncert STROJNOWY w DK Zacisze

reklama
📅 Data: niedziela, 08 grudnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na koncert STROJNOWY, pierwszego lidera legendarnego zespołu DAAB. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa malarstwa i tkaniny Doroty Koch „4 rano”.

Zespół w składzie:
Piotr „Struna” Strojnowski - wokal
Grzegorz Rytka - saksofon
Michał Marecki - instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak - bass
Jacek Orłow - perkusja
Piotr Hrycyk - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki - gitary
Łukasz Hodor - puzon
Mariusz Dziurawiec – soundmaster

Piotr "Struna" Strojnowski urodził się 1.02.1958 w Warszawie. W 1982 założył, wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim, zespół DAAB i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło "Muzyka Serc", które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek Strojnowski napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów tj. "W moim ogrodzie", "Fala ludzkich serc", "Zakamarki moich dusz", "Serce jak ogień" i innych... W 1985 w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole "Struna" zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

Przez 30 lat Piotr Strojnowski nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie na scenie jako gość. W pełni oddał się pracy złotnika, a później po wyjściu z własnych zawirowań został terapeutą uzależnień. Z sukcesem wykonuje ten zawód do dziś.

Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr Strojnowski cały czas pisał teksty - bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim. Razem postanowili powołać do życia zespół "Strojnowy". Od tego czasu rozpoczęły się prace nad płytą "Wolność Serc" bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra Strojnowskiego wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości, ale w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki.

Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione przebojami Piotrka Strojnowskiego z dawnych lat.

8 grudnia, niedziela, godz. 17.00
Wstęp wolny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)