Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Zero waste: eko woreczki. Rodzinne warsztaty ekologiczne
Idea zero-waste, która w praktyczny sposób pozwala dbać o środowisko naturalne, zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.
Podczas spotkania będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę, wziąć udział w dyskusji na temat globalnych problemów związanych z nadprodukcją odpadów, a także wymienić się praktycznymi doświadczeniami, pozwalającymi Wam być na co dzień bardziej EKO. 🌎♻🌿
Na warsztatach stworzycie też samodzielnie prawdziwe cuda z pozornie niepotrzebnych już materiałów.
Woskowijka zamiast folii spożywczej i woreczków śniadaniowych? Pojemnik łazienkowy wykonany ze starych foliówek? Woreczki na produkty sypkie uszyte z niepotrzebnych firanek? ♻💚🌿
Program warsztatów obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną:
10:00 - 11:00 - Co? Wprowadzenie do tematyki ekologii i odpadów.
11:00 - 13:00 - Jak? Zajęcia praktyczne z szycia ekologicznych woreczków, robienia woskowijek i szydełkowanych koszyczków łazienkowych. (Przynieście ze sobą niepotrzebne materiały:tkaniny bawełniane, skrawki firanek, niepotrzebne foliówki i wszystko to, czemu chcielibyście nadać nowe życie, a nie wiecie jak! :)
13:00 - 14:00 - Co dalej? Wskazówki odnośnie wprowadzania zasad zero-waste w codziennym życiu.
👉 Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
Zapisy indywidualnie na adres: samogloska.bok@gmail.com
Prowadzący:
Magdalena Drzewek, Kamil Strząbała, Filip Kapler -
Trenerzy/absolwenci Akademii Trenerów i Trenerek Fundacji "Inna Przestrzeń" oraz "Habitat for Humanity"
---
Warsztaty są prowadzone w ramach kampanii Build Solid Ground.
Warsztat odbywa się w ramach projektu „Akademia Trenerów i Trenerek IV” realizowanego przez Fundacja Inna Przestrzeń i Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszenie Akademickie WA PW
BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.
---
Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników zajęć.
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach:
warsztaty
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie