Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

SysOps/DevOps Online MeetUp #5

SysOps/DevOps Online MeetUp #5

reklama
📅 Data: czwartek, 23 kwietnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp Online!

UWAGA: MeetUp odbędzie się online. Transmisje na żywo możecie oglądać na naszym kanale na YouTube >> link oraz na stronie >> link

Agenda:

15:00 Prelekcja #1: "Monitoring kontenerów - spojrzenie bezpiecznika" - Mateusz Nalewajski

W erze kontenerów, klasyczne narzędzia audytowe takie, jak auditd przestają działać dobrze, a powiązanie adresu IP z konkretną usługą stanowi nie lada wyzwanie. Jak monitorować zdarzenia systemu operacyjnego oraz ruch sieciowy z kontenerów i orkiestratora? W trakcie prezentacji, Mateusz przekaże wiedzę o mechanizmach bezpieczeństwa, na bazie których działają kontenery w Linuxie oraz sprawdzi, co i jak możemy monitorować. Będziemy bazować na przykładzie klastra Kubernetes ze stosem sieciowym Calico w wariancie on-premise, wykorzystując takie narzędzia jak zeek, falco czy wspomniane już auditd.

Mateusz Nalewajski - 3 lata w konsultingu i prawie 4 lata pracy w banku dały mu szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa IT. Oprócz zainteresowań związanych z bezpieczeństwem, pasjonat Linuxa, programowania oraz szeroko pojętej automatyzacji. Obecnie, jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku, odpowiada za obszar rozwoju architektury oraz mechanizmów bezpieczeństwa IT obecnych i nowych systemów banku.

16:00 Prelekcja #2: “Ansible w Microsoft Azure” - Adam Łoszyn

Microsoft Azure to jedna z najszybciej rozwijających się usług chmurowych na rynku, ciesząca się drugim miejscem popularności, zaraz po AWS. Adam Łoszyn przedstawi proces provisionowania infrastruktury, jak i deployowania prostej aplikacji na AKS czy VMkach przy pomocy wyłącznie Ansible'a. Oprócz tego zaprezentuje ograniczenia tego podejścia oraz typowe problemy, jakie można przy tym napotkać.

Adam Łoszyn jest konsultantem DevOps w Insurwave. Obecnie pracuje nad utrzymaniem platformy służącej do zawierania ubezpieczeń na statki przy pomocy technologii Blockchain. Doświadczony w chmurze AWS i Azure. Zaczynał jako developer Javy, przewinął się przez Pythona, następnie skończył jako devops.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.