Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
reklama

Puppenhaus. Kuracja - Zostań w domu, nie wychodź z teatru

Puppenhaus. Kuracja - Zostań w domu, nie wychodź z teatru

reklama
📅 Data: sobota, 23 maja 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop
Po raz pierwszy online – “Puppenhaus. Kuracja" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Spektakl jest próbą spojrzenia na problem zdrady i kolaboracji z perspektywy osobistej pamięci. Zapraszamy do TR Online w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”.

Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa >> link
oraz na Vimeo 23 maja o godzinie 20.00 (adres transmisji na Vimeo pojawi się na stronie wydarzenia - link poniżej)

Czas trwania spektaklu: ok. 1,5 godziny.

Spektakl będzie można zobaczyć jednorazowo (do godz. 23:59), dlatego zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z zespołem TR Warszawa.
Spektakl będzie udostępniony z polskimi i angielskimi napisami na Vimeo.
Dzięki polskim napisom spektakl będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami słuchu (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020).

-----
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI I AKTORAMI NA FB LIVE
Również w sobotę 23 maja o 22:30 zapraszamy na spotkanie z twórczyniami i twórcami spektaklu "Puppenhaus. Kuracja”, które odbędzie się na żywo, na Facebook Live.

-----
PUPPENHAUS. KURACJA

Spektakl reżysera Jędrzeja Piaskowskiego i dramatopisarki Magdy Fertacz jest próbą spojrzenia na problem zdrady i kolaboracji z perspektywy osobistej pamięci. Konstruując teatralną fantazję na temat wojennej historii, twórcy zadają szereg pytań dotyczących stygmatyzacji, karania i oceny ludzi, którzy z różnych powodów podczas okupacji uciekali od heroizmu, obowiązku walki oraz poświęcenia życia dla ojczyzny. W jaki sposób konstruowana jest pamięć historyczna i moralna ocena postaw z przeszłości? Jakie są granice interpretacji i fantazjowania na temat historii, w którą wpisane są trauma i heroizm? Jak wyleczyć zbiorową pamięć?

Scenariusz inspirowany jest m.in. autentycznymi historiami Marii Malickiej (wybitnej przedwojennej aktorki, dla której zbudowano scenę przy Marszałkowskiej 8. Artystkę, oskarżoną o kolaborację z Niemcami podczas okupacji, po wojnie objęto zakazem występowania w Warszawie) oraz słynnej francuskiej aktorki Leonie Bathiat. Inspiracją były też historie działającego w budynku Teatru Rozmaitości Deutsches Filmtheater oraz mieszczącej się przed i w trakcie II wojny światowej w Alejach Jerozolimskich kawiarni Mon Café, będącej popularnym miejscem spotkań warszawskich homoseksualistów i homoseksualistek.

Justyna Wasilewska od pierwszego monologu wprost magnetyzuje każdym słowem, Agnieszka Żulewska tworzy od czasu "Wyczerpanych" w Nowym jedną ze swoich najlepszych ról, a Sebastian Pawlak i Leszek Łotocki znakomicie odnajdują się w postaciach dość odległych od ich dotychczasowego emploi. – Wiesław Kowalski, "Teatr dla Was"

Twórcy dziękują dr Joannie Ostrowskiej z Wydziału Historycznego UJ za wskazanie oraz udzielenie informacji na temat dramatu "Lalka z łóżka nr 21" Djordje Lebovica.

reżyseria: Jędrzej Piaskowski
tekst: Magda Fertacz
scenografia i reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
wideo: Marta Nawrot
kostiumy: Hanka Podraza
muzyka: Jan Tomza-Osiecki
choreografia: Mikołaj Karczewski
asystent reżysera i inspicjent: Wojciech Sobolewski
kierowniczka produkcji: Natalia Starowieyska
asystentka inspicjenta: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

obsada: Lech Łotocki, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska

-----
BUDUJ Z NAMI SCENĘ ON-LINE TR WARSZAWA
#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru! to akcja zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną. Liczba osób zainteresowanych kolejnymi pokazami online utwierdza nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne! Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru. Dowiedz się, jak możesz dołączyć do budowania sceny online TR Warszawa.
Więcej informacji na stronie: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.