Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spacer ornitologiczny ze Staszkiem Łubieńskim | Łąka Leśmiana

Spacer ornitologiczny ze Staszkiem Łubieńskim | Łąka Leśmiana

reklama
📅 Data: sobota, 20 czerwca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
W ramach wirtualnej odsłony #ŁąkaLeśmiana zapraszamy miłośników dzikiej przyrody do udziału w spacerze ornitologicznym online z przyrodnikiem i dziennikarzem Stanisławem Łubieńskim (Dzika Ochota), autorem książki "Dwanaście srok za ogon".

🐦To okazja do poznania różnych gatunków miejskich ptaków zamieszkujących na Muranowie w Ogrodzie Krasińskich, takich jak mazurki, modraszki, tracze nurogęsi, krzyżówki, wróble, zięby, kwiczoły.

🔔 Premiera na Facebooku Muzeum POLIN: 20 czerwca, godz. 10.00 >> link

🌸 Wiosna to święto życia i najlepszy czas na podglądanie przyrody. Nawet w mieście, zdawałoby się, betonowej pustyni, gdzieś między płytami chodnikowymi toczy się dzikie życie. Wystarczy dosłownie szpara pod parapetem, by zamieszkały tam wróble. Na garstce ziemi potrafi wyrosnąć siewka brzozy.

🐦 Miejska przyroda jest mało wymagająca, nie przeszkadza jej nasze towarzystwo, dlatego tak łatwo się ją podgląda. Dobrym miejscem do obserwacji natury są miejskie parki. Czy przyglądaliście się kiedyś patkom, które tam mieszkają. Sikorka, rudzik, szpak, kos to stali bywalcy tych terenów. A jakie ptaki żyją w Ogrodzie Krasińskich na Muranowie? Wybierzcie się z nami na poranny spacer ornitologiczny.

🌿 Spacer rozpoczyna cykl "Eko-miasto” - są to spotkania, podczas których będziemy szukać inspiracji jak żyć bliżej natury w mieście. Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w lipcu i sierpniu. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

🐦 🐦 🐦
Stanisław Łubieński – dziennikarz, przyrodnik, od dziecka interesuje się przyrodą, a w szczególności ptakami. Ornitologicznej pasji poświęcił wydane w 2016 r. "Dwanaście srok za ogon" (Wydawnictwo Czarne), za które otrzymał nominację do Paszportów Polityki. Kilka dni temu premierę miała jego „Książka o śmieciach”.

Stanisław Łubieński na co dzień prowadzi blog Dzika Ochota (link i pilotuje wycieczki ornitologiczne po warszawskich parkach. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym". Mieszka na Żoliborzu, ceni sobie bliskość Wisły, a jego okna wychodzą na mały park.

👋 👋 Spotkajmy się wirtualnie na #ŁąkaLeśmiana
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.