Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

LATO W PARKU ODKRYWCÓW

LATO W PARKU ODKRYWCÓW

reklama
📅 Data: sobota, 06 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Przekonamy Was, że lato spędzone w mieście może być super! Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury – w Parku Odkrywców w wakacje każdy znajdzie dla coś dla siebie. Zapraszamy w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia.

FAMILIJNE WEEKENDY W PARKU
W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego zapraszamy na warsztaty miejskiego ogrodnictwa, a całe rodziny na zajęcia architektoniczne. Park zapełnia się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych zawsze czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie.

UZIEMIENI
soboty, godz. 11.00 – 15.00
Uziemieni to cykl warsztatów z pogranicza ogrodnictwa i projektowania, promujących tzw. zrównoważone myślenie o życiu w mieście. W każdą letnią sobotę postaramy się wypracować nowe zielone standardy dla Warszawy. Zaprojektujemy m. in. makietę idealnego miasta, zbudujemy „string gardens” (kwiatowe kule), mini ogródek warzywny, samonawadniające się doniczki i basen z roślinami wodnymi.
Szczegółowy program zajęć na link

MIASTOTWORY
niedziele, godz. 11.00 – 13.00
Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę wspólnie tworzymy inne miasto. Zobaczymy, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postaramy się je rozwiązać.
Szczegółowy program zajęć na link

SŁYSZĘ MIASTO
Interaktywna instalacja dźwiękowa
soboty, godz. 19.00 – 21.30
O tym, jak głośne bywa miasto wie każdy jego mieszkaniec. Idąc ulicą często nie możemy usłyszeć własnego głosu, nie mówiąc już o dzwonku telefonu. Czy jesteśmy w stanie z tej kakofonii dźwięków wychwycić subtelne odgłosy i odkryć ich piękno? Próbujemy!
Słyszę MIASTO to interaktywna instalacja dźwiękowa, która w każdą letnią sobotę pozwala odkryć inną sferę akustyczną Warszawy. Możemy usłyszeć kompozycje Pawła Cyrty, wykorzystujące nagrania terenowe (szumy ulicy, rezonanse budynków i mostów, szepty ludzkie, pogłosy przestrzenne tuneli i przejść podziemnych) połączone ze ścieżką melodyczną i komputerowymi efektami dźwiękowymi. Korzystając ze specjalnych stanowisk modelowania dźwięku, wszyscy chętni mogą także wziąć udział w komponowaniu.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę