Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Depresja – Koniec czy początek? Webinarium z Tomaszem Kotem

Depresja – Koniec czy początek? Webinarium z Tomaszem Kotem
📅 Data: środa, 01 lipca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Tytuł: Depresja – Koniec czy początek? Webinarium psychoedukacyjne
Miejsce: Facebook Partnerstwa Stary Mokotów - wystarczy wejść na fanpage >> link :)
Data: środa 1 lipca, g. 19:00
Gość: Tomasz Kot

Co depresja nam komunikuje? Czy depresja to przeszkoda, czy okazja? Jakie dobro może nam przynieść? Jak depresja wpływa na nasze uczestnictwo w rzeczywistości? Co zamyka, a co otwiera?

Do udziału w prowadzonym przez Tomasza Kota webinarium psychoedukacyjnym „Depresja – Koniec czy początek?” zapraszamy wszystkich zainteresowanych ujęciem depresji jako problemu także życiowego, a nie tylko medycznego. Będzie to czas dla osób, które same doświadczają depresji lub znają kogoś, kto jej doświadcza – zatem statystycznie dla wszystkich.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części: w części pierwszej, wprowadzającej, Tomasz Kot przedstawi autorskie podejście do kwestii depresji, w drugiej zaś zapraszamy Państwa do aktywnego udziału, zadawania pytań, komentowania i – jeśli odnajdziecie taką potrzebę – podzielenia się swoim doświadczeniem.

Dziś w Polsce na depresję choruje 1,5 miliona osób, na świecie 350 milionów. Depresja jest drugą najczęściej występującą chorobą. Zachorowalność na nią stale rośnie: WHO szacuje, że do 2030 roku będzie medycznym problemem numer jeden. Spośród osób chorujących 15% popełnia samobójstwo.


Tomasz Kot
Koordynator mieszkań chronionych przy Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego w ramach programu deinstytucjonalizacji PO WER. Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi INTEGRACJA oraz Fundacji na Rzecz Życia Bez Depresji i Uzależnień VITRIOL. Autor „Dziwnej książki o depresji, zwykłej książki o życiu” (2015, 2019). W oparciu o doświadczenie własne prowadzi zajęcia z osobami uzależnionymi i depresantami. Zajmuje się także realizacją programów w zakresie budowy psychiatrii środowiskowej, profilaktyki zdrowia psychicznego, przeciwdziałania stygmatyzacji i wykluczeniu oraz podwójnej diagnozy (depresja i uzależnienie).


„Depresja pod względem psychologicznym jest dojściem do kresu możliwości naszej ludzkiej walki z życiem. Racjonalny arsenał narzędzi do walki o większy perfekcjonizm, akceptacje otoczenia, wzmocnienie altruizmu, kontroli, przewidywalności... (tu jest miejsce, gdzie drogi czytelniku możesz dopisać swoje) już jest pusty. Musimy zniknąć, bo nie mamy czym się bronić. Jesteśmy pokonani i nic nie warci. (…) Celem farmakoterapii może być pozostanie tylko przy leczeniu farmakologicznym, czyli leczeniu objawów. Jest to podstawowa metoda dla osób, których depresja ma podłoże endogenne, lub możemy uznać, że jest to uzdatnienie do podjęcia terapii ukierunkowanej na wzmacnianie narzędzi do akceptacji rzeczywistości i naszego w niej uczestnictwa. Przestawiać się na współpracę ze światem, a nie na ciągłą walkę z nim i próby naprawiania”.

Fragment artykułu Tomasza Kota opublikowanego przez "Mokotów, co słychać?" - [pdf, s. 4]: link


Udział w webinarium nie wymaga rejestracji, żadne opłaty nie są pobierane!
Działanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę