Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pianokrąg II / Radiohead – „Everything in its right place"

Pianokrąg II / Radiohead – „Everything in its right place"

reklama
📅 Data: niedziela, 19 lipca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Królikarnia (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Pianokrąg to nowy projekt Stowarzyszenia Kwadrofonik. Obejmuje cztery recitale fortepianowe Bartka Wąsika, jednego z czołowych polskich wykonawców. Na koncerty zapraszamy do Parku w Królikarni. Projekt został sfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa. Udział jest bezpłatny.

W programie znajdą się propozycje artystyczne nieprezentowane dotychczas w Polsce – w takiej formule ani w takim repertuarze. W ramach cyklu zabrzmią m.in. autorskie aranżacje fortepianowe twórczości zagranicznych kompozytorów i zespołów, specjalnie stworzone na tę okazję, a także utwory należące do kanonu nurtu minimal music, najpopularniejszego kierunku w muzyce XX wieku.

Myślą przewodnią łączącą wszystkie cztery koncerty będzie kontemplacja. Ten wyjątkowy i oryginalny klimat cyklu stworzą ujmujące miniatury Maxa Richtera, autorskie aranżacje piosenek Radiohead oraz kompozycje fortepianowe Philipa Glassa, nigdy dotąd niewykonywane w Polsce. Zwieńczeniem cyklu będzie prapremiera nowego utworu Bartłomieja Wąsika, napisanego z myślą o warszawskiej publiczności.

Kontemplacyjny charakter muzyki znakomicie koresponduje z medytacyjnym malarstwem Urszuli Broll, której retrospektywną wystawę można oglądać w Królikarni do 27 września 2020 roku. Pianista zagra w rotundzie pałacu. Dzięki nagłośnieniu publiczność będzie mogła wysłuchać koncertu w otoczeniu zieleni, z zachowaniem zasady dystansu społecznego. Wszystkie koncerty będą rejestrowane i dostępne online w czasie rzeczywistym.

Pomysłodawcą projektu jest Bartek Wąsik, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, aranżer, laureat międzynarodowych konkursów oraz zdobywca nagród pozamuzycznych (m.in. Paszport Polityki, Fryderyk, Wdechy). Od lat kształtuje życie muzyczne stolicy. Warto zwłaszcza przypomnieć projekt Nowa Warszawa, w którym artysta oddał hołd rodzinnemu miastu. To 12 piosenek o Warszawie, na nowo zaaranżowanych, wykonanych z udziałem aktorki Stanisławy Celińskiej oraz Royal String Quartet – jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych.

Program
28 czerwca / Max Richter
19 lipca / Radiohead
16 sierpnia / Philip Glass
13 września / program autorski Bartka Wąsika

---
Ilustracja: Bartek Wąsik, Pianokrąg, fot. Ksawery Zamoyski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!