Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

X Międzynarodowy Festiwal Sztuk Efemerycznych - Konteksty

X Międzynarodowy Festiwal Sztuk Efemerycznych - Konteksty
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 23 lipca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 26 lipca 2020

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


23 - 26 lipca odbędzie się 10 jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY - tym razem w zmienionej formule, bo obok działań na miejscu, Festiwal Konteksty odbywać się będzie ONLINE, na naszej platformie: link

W trakcie trwania festiwalu wszystkie wydarzenia będą dostępne w postaci transmisji wideo. Konteksty to zbiór unikalnych wydarzeń, w których będzie można uczestniczyć tylko w ramach festiwalu. Program festiwalu składać się będzie z: performance, działań dokamerowych, słuchowisk, wystaw, spotkań oraz filmów. Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w tym roku prowadzona będzie dwutorowo. Hasłem jednej z linii kuratorskich jest SAMOTNOŚĆ: jako ostateczna kondycja ludzka; dobrowolna i narzucona emigracja wewnętrzna; współodczuwanie istnienia jako remedium na wyobcowanie. Kuratorką tej sekcji jest Małgorzata Sady. Od lat 70-tych uczestniczka, tłumaczka i kuratorka wydarzeń artystycznych, współpracuje z miejscami sztuki, festiwalami filmowymi i teatralnymi w Polsce i zagranicą. Tłumaczka literatury, filozofii, tekstów o sztuce współczesnej. Pisze i mówi o sztuce, filmie, literaturze. Maluje, wydaje książki, fotografuje, tworzy przestrzenie dźwiękowe, pracuje przy filmie animowanym i dokumentalnym. Wykłada na PJATK. Od 9 lat kuratorka Kontekstów.

Linia kuratorska powstałej w tym roku Nowej Sekcji Kuratorskiej zakłada odniesienie się do wątków azylu, schronienia i relacji z innymi ludźmi w naturze, z dala od cywilizacji. W projekcie Les gestes barrières artyści i artystki szukają wartości bezwzględnych poprzez prace pozostające w relacji z naturą, doczesnością i przemijaniem. Autorkami sekcji są Marta Czyż, Julia Wielgus praz Joanka Zielińska. Marta Czyż jest kuratorką tegorocznej edycji Triennale Młodych w Orońsku, od lat zajmuje się historią wystaw oraz bada strategie kuratorskie. Zrealizowała wiele wystaw w Polsce i zagranicą. Pisze teksty o sztuce i publikuje książki. Julia Wielgus jest historyczką sztuki i kuratorką. Realizuje wystawy i pisze. Na co dzień pracuje w galerii Jan Mot w Brukseli. Joanka Zielińska była dyrektorką Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, później pracowała w Ośrodku Dokumentacji Tadeusza Kantora Cricoteca oraz była główną kuratorką działu performatywnego w Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski w Warszawie. Obecnie pracuje w M HKA w Antwerpii. Pisze i publikuje książki.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Sfinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Program festiwalu i transmisje >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: film spotkanie teatr wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧