Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Missa Pro Pace - koncert dialogowy

Missa Pro Pace - koncert dialogowy

reklama
📅 Data: wtorek, 18 sierpnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 34 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
18 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele Wizytek w Warszawie odbędzie się koncert „Missa pro pace” (tł. „Msza o pokój”). Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej ze współczesną: XV-wiecznych graduałów cysterskich z muzyką organową i improwizacją muzyczną współczesnych trendów jazzowych. Wstęp na koncert jest wolny.

Tytuł wydarzenia „Missa pro pace” (tł. msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów z XV wieku, będących własnością skarbca klasztoru benedyktynek w Żarnowcu. Wspomniany materiał źródłowy jest tu inspiracją i podstawą działania artystycznego. Twórcy, artyści i wykonawcy podejmują próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXI w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka. Organizacja zaprosiła do współpracy wybitnych artystów młodego pokolenia: Jakuba Klemensiewicza (saksofon), Dominika Kisiela (organy), Tomasza Fopke - baryton, Hasmik Sahakyan (sopran). Cysterskie graduały przełożył Adam Diesner.

“Missa pro pace” będzie mszą, jednak nie liturgiczną, a muzyczną. Ponieważ koncert zawiera wszelkie elementy mszy świętej, daje to możliwość niezwykłego doświadczenia duchowego, a jednocześnie umożliwia wysłuchanie wybitnych muzyków współczesnych. - mówi Aleksandra Pitra-Kox, Prezes Fundacji Sedlaka.

Wyjątkowość koncertu polega nie tylko na korespondencji między wiekiem XV a czasami współczesnymi, ale także na próbie dialogu ze zgromadzoną publicznością.

-----

O artystach:

Tomasz Fopke - dyrygent chóru mieszanego „Lutnia", śpiewak - baryton, literat i kompozytor, animator kultury kaszubskiej. Wykładowca, doktor sztuk muzycznych. Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Jakub Klemensiewicz - pochodzący z Jastarni muzyk, klarnecista, saksofonista, improwizator. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego dra Macieja Obary. Współpracuje z wieloma artystami z różnych środowisk twórczych. W przestrzeni muzycznej dąży do stworzenia uniwersalnego języka pomiędzy artystami, z którymi dzieli scenę, ale także między twórcą i odbiorcą. Prywatnie lokalny patriota.

Hasmik Sahakyan - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Urodzona w Yerevanie, od 19 lat mieszkająca w Polsce. Sopran o wyjątkowo ciemnej barwie i nieprzeciętnych górach. Dodatkowym atutem jest plastyczność głosu, która umożliwia wykonywanie sopranistce partii począwszy od dzieł barokowych po współczesne.

Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Adam Diesner - kompozytor, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w specjalności: Kompozycja, Dyrygentura chóralna, Muzyka kościelna. Od 2016 roku jest członkiem zarządu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Dyrygent Chóru Mieszanego ‘Nordowi Zéw’ z Jastrzębiej Góry.

-----

Missa Pro Pace | Warszawa
termin | 18.08.2020, godz. 18.00
miejsce | Kościół Wizytek w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 34
wstęp wolny

-----
Z uwagi na dynamicznie zmieniające się zasady i ograniczenia sugerujemy sprawdzić, czy organizator nie wprowadził zmian w wydarzeniu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)