Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Młociny w terenie - wyprawa rowerowa z Mateuszem Napieralskim

Młociny w terenie - wyprawa rowerowa z Mateuszem Napieralskim
📅 Data: sobota, 26 września 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Samogłoska, ul. Samogłoska 9a lok. 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Przepiękne młocińskie lasy poza bogactwem przyrody kryją wiele ciekawych i nieoczywistych historii. Gdzie miała powstać „Nowa Warszawa”? Kiedy wykopano Kanał Młociński? W jakim celu zbudowano mostek, stojący w środku Lasu Młocińskiego? Kto zaprojektował Park Młociński, jak dawniej spędzano tam czas? Gdzie znajdowały się „Błota”, „Szmelca” i słynny Zwierzyniec hrabiów Brühlów? Wskoczmy na bicykl i sprawdźmy! Podczas premierowej, samogłoskowej wyprawy rowerowej zwiedzimy Las i Park Młociński oraz dawną „Syberię”, czyli Dęby Młocińskie. Przyjemna i lekka trasa wyniesie maksymalnie 20 kilometrów.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy mailowe startują 27.08. godz. 12:00. Wyprawa przezczona dla dorosłych i młodzieży.

Zgłoszenia na: samogloska.bok@gmail.com

Rejestracja 10:45 przed MAL Samogłoska (wejście od ulicy Balaton). Obowiązek zasłonięcia ust i nosa (maseczka, chusta lub przyłbica).

Wyprawę poprowadzi Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Spotkanie jest inicjatywą sąsiedzką, realizowaną dzięki uprzejmości Mateusza Napieralskiego. 🙂


💥 WAŻNE INFORMACJE 💥

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność MAL Samogłoska odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. W przestrzeni może przebywać maksymalnie 10 osób.

Regulamin korzystania z przestrzeni MAL Samogłoska: link


Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły. 📚👨‍👩‍👧🌱

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧