Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Modernizacja architektury | oprowadzanie Adama Przywary

Modernizacja architektury | oprowadzanie Adama Przywary
📅 Data: czwartek, 8 października 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Modernizacja architektury: materiał, konstrukcja i polityka”. Oprowadzanie Adama Przywary po wystawie Moniki Sosnowskiej

📍 Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie galerii pół godziny przed oprowadzaniem.

📱 Dodatkowo możecie zobaczyć oprowadzanie Adama Przywary online o godz. 19:00 na Facebooku Zachęty.

Architektura modernizmu powszechnie utożsamiana jest z formalnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami wprowadzanymi w ikonicznych realizacjach awangardowych architektów XX wieku. Modernizacja w architekturze była jednak zjawiskiem znacznie bardziej wielowątkowym i niejednorodnym. Przemiany, którym poddana była architektura minionego wieku, dotknęły bowiem nie tylko formę budynków, ale także dyscyplinę architektury, wraz z jej znaczeniem dla polityki i ekonomii. Ta bogata i mniej dyskutowana historia nowoczesności w architekturze stanowić będzie tło dla oprowadzania Adama Przywary po wystawie Moniki Sosnowskiej. Oprowadzanie przybliży uczestnikom architektoniczne i historyczne odniesienia rzeźb artystki, aby zastanowić się na nad zawartym w nich obrazem nowoczesności. Obok znanych postaci architektów zostaną zatem przywołani inżynierowie i robotnicy, a projektowanie nowoczesnej formy budynku skontrastowane z inżynierią i ekonomią materiałów, z których budynki te były budowane.

Adam Przywara jest doktorantem w Manchester Architecture Research Group na Uniwersytecie Manchesteru. Jego projekt doktorski dotyczy ekonomii i znaczenia ruin, gruzów i materiałów budowlanych w odbudowie Warszawy lat 1945–1949. W szerszej perspektywie jego zainteresowania naukowe koncentrują się na historii budownictwa i materialności architektury w kontekście wojen i zmian politycznych w XX wieku. Był współkuratorem wystawy Do zobaczenia po rewolucji! w Galerii Arsenał w Białymstoku; rezydentem Bauhaus Lab 2018 w Dessau; asystentem przy wystawie documenta 14 w Atenach i Kassel, a także organizotorem warszawskiego BETON Film Festival. O architekturze i sztukach wizualnych na stałe pisze m.in. dla magazynu SZUM i NN6T.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę