Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

reklama
📅 Data: niedziela, 18 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Konstanciński Dom Kultury zaprasza na IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Odbędzie się on 18 października. Formuła hybrydowa przewiduje zarówno spotkania z twórcami i projekcje filmów w Hugonówce (ul. Mostowa 15), jak i transmisje na żywo w Internecie.

Festiwal jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza oraz jego przyjaciół, wybitnych aktorów, reżyserów… ikon polskiego filmu i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Festiwalowi towarzyszy konkurs filmowy zarówno dla profesjonalistów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i dla młodych, aktywnych amatorów oaz twórców niezależnych.

- W tym roku zapraszamy do zanurzenia w „Filmowy Świat Maklaka” w formule hybrydowej - mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury – do czego szczególnie zachęcam w tych trudnych czasach. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa także ze względu na program. Jest ona dedykowana niezwykłemu twórcy, który darzył Festiwal ogromną życzliwością i był pierwszym przewodniczącym jury konkursowego – Jerzemu Gruzie. Zobaczą Państwo dwa jego filmy: najnowszy „Dariusz” i ulubiony – „Przeprowadzkę”, którego scenariusza pomysłodawcą był nie kto inny, a Zdzisław Maklakiewicz. Także duch Maklaka będzie w tym roku silnie obecny, tym bardziej, że z terminem festiwalu zbiegają się 50. urodziny kultowego filmu „Rejs”. Zapraszam na święto kina w Konstancinie – dodaje dyrektor KDK. W tym roku o nagrody rywalizuje aż 52, niezwykle różnorodne produkcje. 12 najlepszych z nich będzie można obejrzeć w Hugonówce (w godz. 11-14.30.).

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej – część wydarzeń transmitowana będzie także na żywo w Internecie, a publiczność, która będzie chciała uczestniczy w tym święcie kina bezpośrednio będzie to mogła zrobić po wcześniejszej rejestracji.

Stąd też zapraszamy do rejestrowania się poprzez specjalny formularz 👉 link
Transmisja z gali finałowej i ogłoszenia wyników w konkursie finałowym będzie transmitowana online na FB >> link

Program
11.00-14.30 – pokazy filmów konkursowych
14.45 – pokaz filmu J. Gruzy Przeprowadzka
16.00 – Projekcja filmu J. Gruzy Dariusz
17.30 – Spotkanie z Tatianą Sosną-Sarno – wspomnienie J. Gruzy
18.00 – Gala wręczenia nagród i projekcja nagrodzonego filmu

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)