Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kino w Trampkach w domu i w szkole - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Dziecięcych oraz Młodzieżowych

Kino w Trampkach w domu i w szkole - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Dziecięcych oraz Młodzieżowych

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 19 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 0:00

📅 Data zakończenia: piątek, 27 listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W tym roku wyjątkowo Festiwal Filmowy Kino w Trampkach odbywa się w kilku odsłonach. Wyjątkowo też, to nie dzieci przychodzą do kina na Festiwal, tylko Festiwal w swoich nowych, tegorocznych trampkach przychodzi prosto - do domu i do szkoły.

📆 19 października - 27 listopada 2020
online >> link
BEZPŁATNIE

Jesień to czas krótkich opowieści. Czekają na Was najlepsze krótkie metraże z ostatnich lat w tym dwa konkursy dla dzieci i młodzieży.

O nagrodach dla twórców zadecyduje jury dziecięce i młodzieżowe z Warszawy i Gdańska. Będą na Was czekać proste warsztaty i karty ćwiczeń, które można wykonać w domu. Będziecie mogli nas oglądać w domu i w szkole, wszystko w wersji online.

28 krótkometrażowych historii z całego świata. Dotykają wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych zostały pogrupowane według:
🔸 pięciu kategorii wiekowych (5+, 7+, 9+, 12+, 14+)
🔸 pięciu kategorii tematycznych (relacje, podejmowanie decyzji i moralność, kwestie społeczne, wyobraźnia, człowiek i natura).

Konkurs Filmów Krótkometrażowych będzie dostępny online na stronie kinowtrampkach.pl od 19 października do 27 listopada 2020r. nieodpłatnie >> link

Do wybranych filmów przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla szkół i przedszkoli, żeby oglądane filmy były podstawą do ciekawych lekcji osadzonych w podstawie programowej. Zajęcia opisane są w konkretny, przystępny sposób, zaopatrzone w pakiet materiałów i gotowych do użycia zadań. Uwzględniają potrzebę elastyczności w dopasowywaniu ich do indywidualnych potrzeb danej grupy.

TEMATY  

PSYCHOLOGIA RELACJI - W tym dziale prezentujemy filmy, które dotyczą relacji z rówieśnikami, z rodziną, relacji międzypokoleniowych, relacji z tradycją, dotyczą tematów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień w szkole, w domu, na podwórku, w sieci.

DECYZJE I MORALNOŚĆ - Ten dział dotyka kwestii moralnych, etycznych, odpowiedzialności za siebie i innych, filmy z tego działu często osadzają wątek decydowania i wyborów w kontekście pasji, zainteresowań, realizacji swoich celów, przełamywania lęków i ograniczeń.

KWESTIE SPOŁECZNE - Osadzone w różnych krajach, kulturach i społecznościach historie pokazują te wątki, które młodzi mogą kojarzyć z mediów - nierówności społeczne i ekonomiczne, przynależność do mniejszości, migracje, inność i obcość, ale też pokazują jak rówieśnicy naszych widzów sobie z nimi radzą i w jaki sposób przejawia się ich sprawczość.

WYOBRAŹNIA - Kolejny dział to wysmakowane wizualnie opowieści, które pokazują rolę wyobraźni, kreatywności, w jaki sposób te drogi potrafią pomóc w odkrywaniu i kształtowaniu otaczającego nas świata.

CZŁOWIEK I NATURA - Ostatni dział dotyczy bardzo ważnego współcześnie problemu, czyli naszych relacji z naturą. Czy powinniśmy i możemy mieć nad nią kontrolę, czego może nauczyć nas nasze harmonijna egzystencja z przyrodą, jaka jest nasza odpowiedzialność za zmiany, które przyrodzie wyrządzamy jako ludzie i co możemy z tym zrobić?

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!