Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WARSZAWA W BUDOWIE 12 | Dzień na działce z Agnieszką Dragon

WARSZAWA W BUDOWIE 12 | Dzień na działce z Agnieszką Dragon
📅 Data: sobota, 31 października 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, ROD Pratulińska Warszawa, Pratulińska 5/1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na dzień na działce w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE „Coś wspólnego”.

Prace ogrodnicze i porządkowe: wspólne przerzucanie kompostu, zbieranie nasion, budowanie karmników i przygotowanie ogrodu na zimę, a w przerwach odpoczynek. Proporcje dowolne, w zależności od chęci i możliwości. Zapraszamy na cykl spotkań z Agnieszką Dragon w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pratulińska”.

Założony w 1945 roku na terenie dawnego Folwarku Targówek – ROD „Pratulińska” – to jeden z najstarszych ogrodów działkowych po wschodniej stronie Warszawy. Ogród zajmuje obszar ponad 12 hektarów i rozciąga się między osiedlem mieszkaniowym oraz stacją metra Targówek Mieszkaniowy a torami kolejowymi i powstającą stacją PKP Warszawa Targówek.

Na jego terenie znajduje się łącznie 249 działek oraz malownicza willa – Dom Działkowca, w którym odbywają się spotkania społeczności działkowców, coroczne zebrania walne, a także imprezy okolicznościowe. Ulica Pratulińska dzieli kolonię na tzw. małe i duże ogrody, do których prowadzi łącznie 12 bram wejściowych. Bezpośrednio pod ogrodem przebiega II linia metra.

👤 Prowadząca: Agnieszka Dragon
🕐 Czas: sobota 31 października 2020 | godz. 13.00–17.00
📍 Miejsce: spotykamy się pod bramą ROD „Pratulińska”

👤 Agnieszka Dragon – działkowiczka, aktywistka i organizatorka projektów społecznych i międzypokoleniowych. Działa na rzecz otwierania ogrodów działkowych i tworzenia w nich miejsc spotkań. Dokumentuje życie działkowe w ramach projektu Warszawscy Działkowcy. Aktualnie, wraz z polsko-niemieckimi badaczkami sprawdza możliwości integracji ogrodów działkowych i społecznościowych na przykładzie Warszawy i Berlina.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️