Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

POKAZ EDUKACYJNY ANIMACJI - ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA

POKAZ EDUKACYJNY ANIMACJI - ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA

reklama
📅 Data: środa, 02 grudnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino Atlantic (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Gutek Film oraz Kino Atlantic zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych na specjalny pokaz edukacyjny animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta" oraz na wyjątkową rozmowę z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim.

Film przeznaczony dla młodzieży od 16 roku życia.

Program spotkania:
13.30 - przywitanie publiczności
13.35 - 15.00 - projekcja filmu
15.05 - 15.35 - rozmowa z reż. Mariuszem Wilczyńskim

Spotkanie poprowadzi Artur Wolski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu 2 grudnia należy wypełnić formularz do 28 listopada, każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do 29 listopada.
- nauczyciele, dyrektorzy szkół, wychowawcy, animatorzy kultury - zaproszenie pojedyncze >> link

Ze względu na sytuacje związaną z pandemią Covid-19 ilość miejsc na sali jest ograniczona.

----

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.
Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach. „Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy. Bliscy wciąż w nas żyją, wciąż słyszymy głosy tych, którzy byli przed nami – sugeruje reżyser, ze szczególną uwagą wsłuchujący się w opowieść naznaczonego przez wojnę pokolenia swoich rodziców.

Poetycki, surrealny, przede wszystkim jednak nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie. Ta podróż będzie dla każdego widza głęboko poruszającym, intymnym doświadczeniem.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)