Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak zmieniać swoje otoczenie | dyskusja online

Jak zmieniać swoje otoczenie | dyskusja online
📅 Data: piątek, 20 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak zmieniać swoje otoczenie, czyli o audytach ekologicznych, ekosojuszach w kulturze i śladzie węglowym szkół

live stream: Facebook Zachęty >> link
czas trwania: 1,5 h
spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy
tłumaczki polskiego języka migowego: Magda Schromová i Joanna Ciesielska

🌎
Dyskusja na temat tego, jak zmieniać proekologicznie swoje otoczenie – od czego zacząć, na co zwracać uwagę i jak motywować innych do zmiany. Porozmawiamy o tym, czym jest audyt ekologiczny, jak zarządzać zmianą w organizacji czy w domu, o inicjatywie „Kultura dla klimatu”, o tym, czy można zlikwidować ślad węglowy szkół i czego możemy się od siebie nawzajem nauczyć.

Agata Szczotka-Sarna opowie o wynikach audytu ekologicznego i środowiskowego, który przeprowadziła w Zachęcie, a także o zarządzaniu zmianą.

♻️

Agata Szczotka-Sarna – doradczyni ds. CSR i Edukacji Ekologicznej w Interseroh. Promotorka zrównoważonego rozwoju i sprytnych ekologicznych rozwiązań, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Biuro Zero Waste, w ramach którego pomaga kreować zielone środowisko pracy – bez marnowania zasobów, czasu, pieniędzy. Autorka poradników konsumenckich oraz publikacji fachowych („Odpowiedzialnie o opakowaniach”), członkini Polskiego Instytutu Środowiska Pracy.

Iza Kaszyńska opowie o inicjatywie Kultura dla klimatu, o ekosojuszach, jak możemy się od siebie uczyć i o Poradniku Dobrych Praktyk Ekologicznych Kultury dla Klimatu, który ukaże się w grudniu.

🌱

Iza Kaszyńska – kulturoznawczyni, kuratorka, animatorka i działaczka społeczna. Pracuje na styku pola sztuki współczesnej, aktywizmu społecznego i feministycznego, działań na rzecz ochrony środowiska. Zajmuje się badaniem i rozwijaniem pomysłów na ekologiczną, wrażliwą instytucję, tworzeniem scenariuszy na przyszłość, obejmujących sposoby działania instytucji kultury i sztuki w obliczu kryzysu klimatycznego. W latach 2018–2020 kuratorka, współkuratorka oraz autorka i realizatorka programów edukacyjnych Parku Rzeźby na Bródnie (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie). W latach 2012–2016 członkini oddolnych inicjatyw społecznych i miejskich (Wymiennik. Społecznościowy system wymiany, Otwarty Jazdów), propagatorka miejskiego ogrodnictwa. Organizatorka wspólnotowych przedsięwzięć ogrodniczych. Członkini grupy Muzea dla Klimatu oraz Kultura dla Klimatu.

Johnny Dabrowski opowie o śladzie węglowym szkół i o tym, jak go zmniejszyć do zera oraz o audytach ekologicznych przeprowadzonych w szkołach na Żoliborzu, Bielanach i we Włochach w ramach programu Agendy Klimatyczne organizowanego przez fundację CivisPolonus.

🏫

Johnny Dabrowski – przewodniczący samorządu uczniowskiego w XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Młodzieżowej Rady Dzielnicy Żoliborz, aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

💧

Prowadzenie: Bogna Świątkowska – pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu, a także konkursów adresowanych do architektów i projektantów młodego pokolenia. Inicjatorka i redaktorka naczelna czasopisma „Notes na 6 tygodni”. Wcześniej naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998–2001), autorka licznych tekstów, wywiadów, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej.

☀️

Koncepcja i organizacja: Eko-zespół Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki (Joanna Egit-Pużyńska, Olga Gawerska, Magdalena Komornicka, Michał Kubiak, Zofia Ledzion, Anna Muszyńska, Aleksandra Szklarczyk, Maria Świerżewska, Joanna Waśko, Olga Wysocka)

Zdjęcie: Kuba Dąbrowski, „Bez tytułu”, 2014, kolekcja Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę