Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Weekend z kaligrafią hebrajską

Weekend z kaligrafią hebrajską

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 20 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 22 Listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty hebrajskiej kaligrafii online. Zajęcia odbywać się będą od piątku do niedzieli – 20-22 listopada w godz. 18-20.

Transmisja LIVE na kanale FB CKJ ( >> link ) i Nice Letter Studio ( >> link ).

Program:

20 listopada – Warsztaty kaligrafii hebrajskiej – od podstaw!
Litery, a w tym i kaligrafia, mają szczególne znaczenie w żydowskiej religii, kulturze i sztuce, litery hebrajskie mają status świętości. Podczas warsztatów od samych podstaw zapoznamy się z zasadami obowiązującymi w kaligrafii hebrajskiej i próbując ich przestrzegać, nakreślimy swoje pierwsze znaki, litery, zdania. Naszym głównym narzędziem pisarskim będzie stalówka umieszczona w obsadce, którą będziemy regularnie maczać w kałamarzu z atramentem.
Na warsztatach nie tylko w praktyce zapoznacie się z poszczególnymi literami hebrajskimi, opowiemy Wam również o tym jak dawniej powstawał atrament, pokażemy z jakich materiałów był wykonywany. Dowiecie się wielu ciekawostek, m.in. czy kobiety również mogły być soferkami? Hebraistka, lektorka języka hebrajskiego, kulturoznawczyni i koordynatorka Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego CKJ, Michalina Jadczak, zapozna Was z podstawowymi zagadnieniami związanymi ze specyfiką i kulturą pisma hebrajskiego.

21 listopada – Warsztaty kaligrafii hebrajskiej – Pieśń nad Pieśniami
Drugiego dnia warsztatów spróbujemy swoich sił jako soferzy i soferki kaligrafując wybrane słowa z Pieśni nad Pieśniami! O wybranych fragmentach tego tekstu biblijnego opowie Wam hebraistka Michalina Jadczak.
Kaligraficzny cymes! Kaligrafka wprowadzi Was także w tajniki przygotowania atramentu!

22 listopada – Warsztaty kaligrafii hebrajskiej – Flora biblijna
Ostatniego dnia każdy z uczestników spróbuje wykaligrafować całe zdanie Pieśni nad Pieśniami. Teksty ozdobimy kaligrafowanymi stalówką ściętą ornamentami roślinnymi. Literom spróbujemy nadać formy roślin, między innymi wydłużając niektóre z ich elementów.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?
Znajomość języka hebrajskiego nie jest wymagana w najmniejszym stopniu! Dawniej skrybowie, bardzo często nie znali dobrze języka w którym przepisywali tekst.
Nie są wymagane żadne wcześniejsze doświadczenia kaligraficzne. Warsztat jest odpowiedni zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla tych, którzy mają za sobą już pierwsze doświadczenia kaligraficzne.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Ćwikowska, nauczycielka kaligrafii z 7-letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów kaligraficznych. Założycielka Nice Letter Studio w Warszawie. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Stypendystka, a następnie członkini Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Autorka licznych kursów i warsztatów kaligraficznych. Przez ostatnie 7 lat, poprowadziła ponad 2000 godzin warsztatów, pokazów i kursów kaligraficznych. Autorskie prace graficzne, liternicze i malarskie prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju, i za granicą. Literę wpisuje w płaszczyznę malarską, w płaszczyznę twórczości introligatorskiej, graficznej i ilustratorskiej, formułując ją wciąż na nowo, nadając jej wewnętrzną dynamikę, problematyzując prosty znak.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, należy jednak przygotować potrzebne materiały. Szczegółowa informacja na ten temat znajduje się tutaj: link

Kontakt: ckj@jidysz.org.pl

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)