Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal filmowy GrandOFF – warsztaty filmowe online

Festiwal filmowy GrandOFF – warsztaty filmowe online

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 23 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: piątek, 27 listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

W tym roku w ramach festiwalu przygotowaliśmy warsztaty edukacyjno-kulturalne, pozwalające zgłębić wiedzę w temacie produkcji filmowej. Warsztaty (scenariusz, operatorskie, dźwięk, montaż, reżyseria) będą publikowane kolejno w dniach 23.11 - 27.11 na naszej stronie na Facebooku >> link

Poprowadzą je znane w środowisku filmowym osoby, których wiedza i doświadczenie jest bezcenne więc gorąco zachęcamy do udziału!

➡Poniedziałek 23.XI.2020 godz. 12:00
Warsztaty Scenariusz
Prowadzący: Małgorzata Imielska
Reżyserka, scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej filmy dokumentalne dotyczą głównie II wojny światowej i Holocaustu. Tworzy także spektakle teatru telewizji. Ostatnio zrealizowała swój pierwszy film fabularny film pt.: "Wszystko dla mojej matki", który zdobył 6 nagród i 7 nominacji w Polsce i za granicą.
Jak powstaje scenariusz filmowy i na czym polega technika pracy scenarzysty? Czym są punkty zwrotne i jak tworzy się postacie bohaterów? Podstawy zasad dramaturgii filmowej i formatu scenariusza uzupełnią ćwiczenia z konstruowania własnych fabuł i nowoczesnych sposobów pracy nad dialogami.

➡Wtorek 24.XI.2020 godz. 12:00
Warsztaty operatorskie
Prowadzący: Andrzej Wojciechowski i Sara Wojciechowska - operatorzy filmowi, pracujący przy takich produkcjach jak: Moje córki krowy, Plan B, Zabawa zabawa
Jak tworzyć oryginalne, niebanalne lub nawet eksperymentalne zdjęcia filmowe. NA czym polega ciekawe ujęcie. Poszukiwanie własnego języka filmowego – inspiracje, teoria i praktyka. Tworzenie wizualnej struktury filmowych narzędzi w procesie kreacji obrazu – kamera, obiektywy, światło, korekcja barwna.

➡Środa 25.XI.2020 godz. 12:00
Warsztaty Dźwięk
Prowadzący: Dariusz Wancerz – członek zespołu Carrion, kompozytor i realizator dźwięku. Pracował przy takich filmach jak: Cmentarz żydowski w Warszawie, Szklane negatywy, Jadwiga Jankowska-Cieślak. Dotknięcie.
Różnica między dobrym a złym dźwiękiem w filmie. Składowe ścieżki dźwiękowej (dialogi, efekty, synchroniczne, atmosfery, muzyki) z prezentacją przykładów. Omówienie podstawowych błędów popełnianych przy nagrywaniu dźwięku na planie. Prezentacja sprzętu do nagrywania dźwięku w filmie.

➡Czwartek 26.XI.2020 godz. 12:00
Warsztaty Montaż
Prowadząca: Katarzyna Drozdowicz
Rytm i tempo. Dramaturgia i narracja. Psychologia postaci i dynamika bohatera. Konstrukcja. Czym montaż to sklejka czy budowanie znaczeń? Jak „zobaczyć” montaż? Jakie cechy powinien mieć montażysta i jaka jest jego rola w twórczym procesie powstawania dzieła filmowego. Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź poprzez dyskusje i wymianę doświadczeń.

➡Piątek 27.XI.2020 godz. 12:00
Warsztaty Reżyseria
Prowadzący: Tomasz Drozdowicz - polski reżyser, scenarzysta i producent. Reżyser takich filmów jak: Maksymiuk, koncert na dwoje, Człowiek, który zatrzymał Rosje, Koncert na dwoje.
Różnica pomiędzy dokumentem a fabułą i o tym, że coraz częściej te różnice ulegają zatarciu i dlaczego tak się dzieje. Na czym polega współpraca pomiędzy członkami ekipy filmowej i roli reżysera w tej grupie. Development, reprodukcja oraz dystrybucja czyli o tym jak zacząć projekt i jak sprzedać gotowe dzieło. Różnica w pracy z zawodowym aktorem a bohaterem dokumentalnym. Zrealizujemy przynajmniej dwie scenki filmowe: dokumentalną i fabularną.

Transmisje na Facebookowym profilu >> link

Więcej informacji: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)