Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wschód Wolności - #ŻywieBiełaruś!

Wschód Wolności - #ŻywieBiełaruś!

reklama
📅 Data: niedziela, 29 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
🌅 „Wschód wolności” to wielowymiarowe wydarzenie, które jest naszą formą wsparcia i wyrazem solidarności dla wolnościowych środowisk w Białorusi. Poprzez kulturę chcemy pokazać, że Białorusini i Białorusinki nie są w tej walce o wolność, sprawiedliwość, demokrację, ludzką godność, wreszcie – w walce o życie – osamotnieni.

📅 W niedzielę, 29 listopada 2020 roku, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i zarazem na całym świecie – dzięki relacji na żywo w internecie – Białoruś będzie tematem najważniejszym i jedynym, ale jakże wielowymiarowym.

📙 Swoją premierę będzie miała wydana przez nas antologia współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” z udziałem jednego z jej autorów – Andreja Chadanowicza, jej redaktorki Emilii Walczak i Karoliny Sałdeckiej (kwartalnik „Fabularie”).

✒️ Naszym gościem będzie także Ziemowit Szczerek, pisarz i reportażysta, współautor książki „Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi”.

🖼️ Zobaczymy wystawę niezwykłych prac Mikity Rasolki, projektanta i ilustratora z Białorusi, mieszkającego i tworzącego we Wrocławiu, autora plakatu do naszego wydarzenia „Wschód wolności”.

🎵 Jeśli Białoruś, to musi zabrzmieć również muzyka – recital Nasty Niakrasavej „Moc głosu. Głos kobiety”, który łączy w sobie trzy ogniwa: śpiew a cappella, opowieści o tradycjach i niezwykłych losach kobiet, od których wokalistka przejęła repertuar tradycyjny, oraz prezentację zdjęć, a także koncert Ilo & Friends, aktualnie jedynego na Podlasiu zespołu białoruskojęzycznego, który gra rockową muzykę współczesną.

💸 Białoruś chcemy wspierać nie tylko poprzez kulturę i wyrazy solidarności z walczącymi o wolność. Już teraz zachęcamy do finansowego wsparcia Fundacji Białoruski Dom za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl: link

💻 Wszystkie wydarzenia odbędą się na żywo online. Będziecie mogli śledzić je w czasie rzeczywistym
na fanpage’u na Facebooku >> link
oraz na kanale na YouTube >> link

📝 P R O G R A M 👇🏼
🕔 godz. 17.00: wernisaż prac Mikity Rasolki;
🕠 godz. 17.15: premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. “Wschód wolności” z udziałem jednego z jej autorów – Andreja Chadanowicza, jej redaktorki Emilii Walczak i Karoliny Sałdeckiej (kwartalnik “Fabularie”);
🕕 godz. 18.00: „CAFE FABU” – kolejna odsłona cyklu spotkań w duchu nowego dialogu, w oparciu o aktualne tematy kulturalno-społeczne, w kontekście dynamicznie zmieniającego się świata; tematem rozmowy będzie książka „Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi”; w spotkaniu udział weźmie jej współautor Ziemowit Szczerek;
🕢 godz. 19.30: koncert „Nasta Niakrasava – recital Moc głosu. Głos kobiety”
🕣 godz. 20.30: koncert Ilo & Friends

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)