Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praktykowanie radykalnej wrażliwości | Warsztaty online. Edycja 2

Praktykowanie radykalnej wrażliwości | Warsztaty online. Edycja 2
📅 Data: sobota, 19 grudnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wracamy z warsztatami z Lilianą Piskorską, Agnieszką Róż i Margaret Amaką Ohią-Nowak: Praktykowanie radykalnej wrażliwości. Ze względu na duże zainteresowanie pierwszą edycją, postanowiliśmy powtórzyć wydarzenie dla osób, które nie mogły zapisać się wcześniej.

wydarzenie online, na platformie ZOOM
czas trwania: 3 h
spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy
tłumaczki polskiego języka migowego: Irena Piecha i Magdalena Sipowicz
liczba miejsc ograniczona
obowiązują zapisy >> link

Podstawę warsztatów będzie stanowiła dyskusja nad praktykowaniem radykalnej wrażliwości w czasach izolacji i polaryzacji. Zastanowimy się, jak można praktykować radykalną wrażliwość w sposób codzienny i „zwyczajny”. Porozmawiamy o tym, jak język wpływa na rzeczywistość. Jak ją kształtuje i jak za pomocą języka performujemy, czyli wcielamy w życie nowe znaczenia, a tym samym kreujemy nowe rzeczywistości. Jak przez język pogłębiamy bliskość i podziały. Jak można zauważać to, co w języku niezauważalne. Jak wyobrażać sobie społeczne przeorganizowanie, demaskować typowe sposoby działania społeczeństwa i je zmieniać.

👄 Liliana Piskorska – artystka wizualna, doktora sztuk pięknych. Laureatka OP Young w OP ENHEIM we Wrocławiu w 2020 roku. Laureatka nagrody publiczności na wystawie „Spojrzenia 2019 – Nagroda Deutsche Bankģ. Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie w 2017 roku. Jej prace pokazywane były na wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą oraz w mediach, m.in. w TVP Kultura, Arte TV, CBS Canada. W swojej działalności artystycznej analizuje problematykę społeczną z perspektywy radykalnej wrażliwości, zakorzenionej w praktyce i teorii feministyczno-queerowej i feministyczno-posthumanistycznej. Podejmuje temat queerowej lesbijskości i nieheteronormatywności oraz bada miejsce Innego w budowaniu projektów państwowych.

👄 Dr Margaret Amaka Ohia-Nowak – językoznawczyni, kulturoznawczyni, trenerka kompetencji międzykulturowych i edukatorka antydyskryminacyjna, prowadzi firmę szkoleniową kształcącą w tym zakresie. Konsultantka Cosmodernity Consultants i New Visions, certyfikowana trenerka FRIS®. Koordynatorka projektów badawczych poświęconych m.in. krytycznym studiom nad dyskursem, a także kampanii antyrasistowskich w Polsce i za granicą. Autorka scenariuszy lekcji, materiałów i programów edukacyjnych i publikacji naukowych o tematyce międzykulturowej, antydyskryminacyjnej i globalnej. Członkini Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego (SPPA), Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” i SIETAR Polska.

👄 Agnieszka Róż – pomysłodawczyni Instytutu Otwartego – miejsca twórczych wrażliwości (2019–2022). Opiekunka procesów twórczych nastawionych na zmianę społecznych postaw i przeciwdziałanie wykluczeniom. Kuratorka m.in. Generator Malta w ramach Malta Festival Poznań (2016–2019), akademii dla młodych twórczyń i twórców Sąsiedztwo – granice bliskości (2016–2019), działań dla młodzieży: H2O –The future will involve us (2020), Eksperyment: DIALOG (2017). Producentka serialu podcastowego „Familia” – pierwszego w Polsce opowiadającego o nieheteronormatywnej rodzinie. Uczy, jak projektować i wdrażać działania społecznie odpowiedzialne w instytucjach kultury, sztuki i organizacjach pozarządowych. Edukatorka kulturowa w ramach programów Struktury Kultury (Ogólnopolski Program Bardzo Młoda Kultura, 2016, 2017), Centrum Praktyk Edukacyjnych (2016, 2015), Koalicja Kulturotwórców (FIO, 2016, 2018).

---
Zdjęcie: Liliana Piskorska, „Sourcebook nr 25 | Wahlverwandtschaften #1”, fotografia cyfrowa, 2020

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧