Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uzależnienie od konopi – objawy, skutki, leczenie

Uzależnienie od konopi – objawy, skutki, leczenie
📅 Data: poniedziałek, 11 stycznia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Palenie marihuany nie jest niczym złym? Nic bardziej mylnego. Badania wskazują, że dym konopi zawiera aż 20 razy więcej substancji rakotwórczych niż dym papierosowy. Oprócz krótkoterminowych benefitów – poprawy nastroju, wesołości czy poczucia większej sprawności umysłu – jesteśmy narażeni na wiele negatywnych skutków działania marihuany, zarówno jeśli chodzi o zdrowie psychiczne (niepokój, lęk, pogorszenie pamięci), jak i fizyczne (np. u nastolatków zaburzenia hormonalne i hamowanie rozwoju seksualnego). Nie bez powodu w wielu krajach marihuana uznawana jest za narkotyk. Czy można się od niej uzależnić? Czy jej regularne zażywanie prowadzi do sięgania po inne, bardziej niebezpieczne substancje psychoaktywne? Jak rozpoznać i leczyć uzależnienie od konopi? Jakie substancje czynne zawiera marihuana lub haszysz i które z nich są szkodliwe i uzależniające? Jak nadużywanie konopi wpływa na mózg i zdrowie psychiczne?

Na te pytania odpowie Alicja Binkowska – psycholożka badająca wpływ zażywania konopi na funkcje poznawcze i pracę mózgu z WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS. Rozmowę poprowadzi psycholożka Joanna Flis.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny!
Transmisja na YouTube >> link

Gość
Alicja Binkowska – doktorantka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, kierownik WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS. Prowadzi badania naukowe dotyczące wpływu zażywania konopi na funkcje poznawcze i pracę mózgu. Interesuje się wpływem substancji psychoaktywnych na organizm i zachowanie człowieka. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Psychodelicznym.

Prowadząca
Joanna Flis – psycholog kliniczny i zdrowia, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwentka SWPS. Przez 8 lat pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz w Poradni Uzależnień w Warszawie, gdzie pracowała z osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA. Aktualnie prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji. Pedagog. Doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania naukowe na temat funkcjonowania osób uzależnionych. Współpracuje z Fundacją Dbam o Mój Z@się oraz Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli Empiria, prowadząc szkolenia i warsztaty. Autorka licznych publikacji z zakresu zdrowia psychicznego.

Termin i miejsce
11 stycznia 2021 r. (poniedziałek, godz. 18.00–19.00,
Transmisja na YouTube >> link

Do zobaczenia online! 😉

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę