Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Świat jest mały - spotkanie z dr. Januszem Pętkowskim

Świat jest mały - spotkanie z dr. Januszem Pętkowskim

reklama
📅 Data: sobota, 23 stycznia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Świat jest mały w Laboratorium BioCEN to seria spotkań i wykładów on-line z naukowcami i popularyzatorami nauki z różnych zakątków świata, których dzięki formie on-line możemy gościć - praktycznie we własnych domach 🙂 Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele różnych nietypowych specjalizacji biologicznych, nagradzani badacze oraz dawni współpracownicy BioCEN, za którymi pewnie się stęskniliście (my tak!) i chcielibyście dowiedzieć się, jakimi niezwykłymi rzeczami się obecnie zajmują i gdzie.

Już 23 stycznia, w ramach cyklu spotkań on-line organizowanych przez BioCentrum Edukacji Naukowej pt. "Świat jest mały" będziemy mieli ogromną przyjemność porozmawiać z dr. Januszem Pętkowskim.

Dr Janusz Jurand Pętkowski jest pracownikiem naukowym na MIT-EAPS w Cambridge, MA, USA. Jego główne zainteresowania badawcze dotyczą interdyscyplinarnej dziedziny astrobiologii. Interesuje się głównie szukaniem życia w naszym układzie słonecznym i poza nim, gazami biosygnaturowymi w atmosferach planet pozasłonecznych i biochemią teoretyczną.

Jak dotąd Ziemia jest jedyną znaną zamieszkaną planetą. Wiadomo jednak, że prawa fizyki i chemii są uniwersalne i takie same w każdym „zakątku” obserwowalnego Wszechświata. Czy możemy powiedzieć to samo o biologii? Czy potrafimy zidentyfikować uniwersalne prawa biologii? Czy życie ma wybór jeśli chodzi o własną chemię? Janusz Pętkowski szuka odpowiedzi na te pytania, używając komputerowych symulacji chemoinformatycznych jako pomocy w projektowaniu eksperymentów laboratoryjnych.

Czy pamiętacie ostatnie doniesienia na temat obecności charakterystycznych związków fosforu (fosfin) w atmosferze Wenus, ale nie jesteście pewni o co tak naprawdę chodziło? Ciekawi Was jak pracuje się w jednym z najlepszych ośrodków naukowych na świecie? Chcielibyście się dowiedzieć czy istnieją różnice w praktykowaniu nauki w Polsce i za granicą? Ciekawi Was jak wygląda typowy dzień Naukowca?
A może macie inne pytania, które chcielibyście zadać naszemu Gościowi? Dołączcie do wydarzenia i pamiętajcie naszą złotą zasadę: nie bój się pytać!

Spotkanie poprowadzi członek zespołu BioCEN i Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego - Jakub Janiec.

Serdecznie zapraszamy.
Udział jest bezpłatny. Projekt jest wspierany przez Wydział II PAN.

Transmisję znajdziesz na Facebookowym profilu >> link
lub stronie wydarzenia >> link
[nie podano precyzyjnej informacji na stronie źródłowej w momencie dodawania ogłoszenia na waw4free]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę