Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

OSTRZEJ WIDZI: Angelika Kuźniak | oprowadzanie po wystawie

OSTRZEJ WIDZI: Angelika Kuźniak | oprowadzanie po wystawie

reklama
📅 Data: niedziela, 31 stycznia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Angelika Kuźniak w oprowadzaniu po wystawie „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990” tłumaczy, dlaczego w niektórych sytuacjach należy mówić Cygan, a czasem Romka. Wskazuje jakimi umiejętnościami musiała wykazać się Dorota Bilska, żeby przygotować cykl fotografii w hermetycznym środowisku. Omawiając zdjęcia z serii „Żegnaj, Judaszu” pyta, jak rozumieć powiązania obyczajów i agresji, a szczególnie jak diagnozować nowe formy przemocy.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

O CYKLU OPROWADZAŃ
„Ostrzej widzieć” to zasada, która przyświeca reporterom i fotoreporterom, niezależnie od czasu i miejsca, w którym żyją i pracują. To właśnie oni widzą ostrzej, podejmują ważną tematykę społeczną i często niewygodne lub przemilczane tematy. Jedni i drudzy opowiadają nam historię, która dzieje się tu i teraz. Właśnie dlatego do cyklu oprowadzań online po wystawie „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990” zaprosiliśmy reporterów, którzy przyjrzą się prezentowanym fotografiom i opowiedzą o nich ze swojego reporterskiego punktu widzenia.

Na wystawie prezentujemy około dwustu zdjęć wybitnych fotoreporterów współpracujących z czasopismem studenckim „itd”, którzy nie tylko robili świetne zdjęcia, ale rozumieli kontekst wydarzenia, wagę tematu, dostrzegali absurdy życia w PRL i potrafili je pokazać. Zdaniem kuratora wystawy, fotografa Krzysztofa Wójcika: „Nigdy po roku 1990 fotoreportaż nie odgrywał już w Polsce takiej roli jak w szarych czasach PRL”.
O WYSTAWIE: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę