Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja | Od Muranowa po smart cities

Dyskusja | Od Muranowa po smart cities
📅 Data: czwartek, 18 lutego 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dyskusję "Od Muranowa po smart cities – czy można stworzyć miasto szczęśliwe?" z udziałem Beaty Chomątowskiej, Edwina Bendyka, Bolesława Stelmacha i Macieja Wesołowskiego poprowadzi Artur Celiński z Magazynu Miasta.

Jak powinny wyglądać miasta przyszłości? Na czym polega idea "smart cities"? Czy jest dobrym rozwiązaniem dla miast i ich mieszkańców? Czy udaje się ją wdrożyć również w mikroskali, w poszczególnych dzielnicach?
Pytania będą punktem wyjścia do rozmowy o Muranowie – jego potencjale, jako miejsca przyjaznego mieszkańcom a wyzwaniach, które przed nim stoją.

➡️18 luty (czwartek), godz. 18.00-19.30
💻 Transmisja na Facebooku Muzeum POLIN >> link
➡️Dyskusja w języku polskim

Czy miasto jest niespełnioną wizją, nadzieją, życzeniem, które nie może nigdy się spełnić? Czy idea "smart cities" nie jest kolejną utopią? Czy Muranów rzeczywiście ma potencjał i czy jest miejscem przyjaznym jego mieszkańcom? Czy powojenne założenia projektantów Muranowa sprawdzają się dzisiaj?
Wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się nad tym zagadnieniami oraz nad tym jakie rozwiązania wprowadzić aby miasto było przyjazne współczesnemu człowiekowi.

🔸Beata Chomątowska - współautorka (razem z Jackiem Leociakiem i Kamilą Radecką-Mikulicz) wystawy czasowej "Tu Muranów" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dziennikarka, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Stacja Muranów. Autorka kilku książek (najnowsza, "Andreowia" ukaże się 24 lutego nakładem wydawnictwa „Wielka Litera”).

🔸Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta i pisarz, pracuje w tygodniku „Polityka”. Opublikował książki m.in.: „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”, „W Polsce, czyli nigdzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata” oraz „Bunt Sieci”. Wspólnie z Jackiem Santorskim i Witoldem Orłowskim opublikował książkę „Jak żyć w świecie, który oszalał”. Wykłada w Collegium Civitas, gdzie współtworzył Ośrodek Badań nad Przyszłością. W Centrum Nauk Społecznych PAN, prowadzi seminarium o nowych mediach. Należy do Polskiego PEN Clubu, jest prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Jest członkiem European Council on Foreign Relations.

🔸Bolesław Stelmach – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, profesor Politechniki Łódzkiej. Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczna Bolesława Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie - Nagrodę Honorową SARP. Jest dyrektorem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

🔸Maciej Wesołowski – reporter, redaktor prowadzący „National Geographic Traveler”. Publikował m.in. w „Dużym Formacie” Gazety Wyborczej, „Przekroju”, „Wprost”, „Rzeczpospolitej”, „Machinie”, portalach WP.pl czy Onet. Autor książek „Szpagat w pionie. W drodze przez Indie” i „Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii”. Współautor: „Tu drzwi trzeba otwierać powoli”, „Grzech jest kobietą” oraz „Warszaw nocą”. Uzależniony od podróży i ekstrawaganckiej kuchni. Uwielbia kulturowe transgresje i etniczne koktajle Mołotowa.

🔸Artur Celiński - współtwórca „Magazynu Miasta”, twórca i szef zespołu projektu DNA Miasta. Autor podcastów - w tym projektu „miastopoczucie”, współtwórca “Międzymieścia”. Komentator życia publicznego, miejski aktywista, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast. Promotor miejskich innowacji, konsultant w sprawach strategicznych i konkretnych. Ewaluator efektywności polityk publicznych. Wykładowca akademicki i trener. Wieloletni były zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Res Publica Nowa”.

Wydarzenie realizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie czasowej #TuMuranów
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę