Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Popkultura stosowana 5. | Warsztaty online dla nauczycieli i edukatorów

Popkultura stosowana 5. | Warsztaty online dla nauczycieli i edukatorów
📅 Data: wtorek, 08 czerwca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:30

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Discord, Instagram, TikTok, youtuberzy i Twitch, czyli jak zrozumieć popkulturowe praktyki i ich rolę w życiu młodzieży! Wszystko, co niezbędne, aby zrozumieć te fenomeny i odnaleźć się w wirtualnym świecie, znajdziecie na naszych warsztatach dla nauczycieli i edukatorów prowadzonych przez Karola Jachymka.

ℹ Udział w warsztatach:
Po potwierdzeniu zapisu, najpóźniej na 1 dzień przed terminem planowanych warsztatów, uczestnicy otrzymają link, który umożliwi im dostęp do zajęć.
Czas trwania warsztatów: ok. 2-2,5 godziny
Zajęcia odbywają się w godzinach: 15:30-18:00
🔴 Zapisy: link

🗓 Plan zajęć:
✅ Discord, czyli komunikacja | 02.03.2021
Discord to platforma służąca do komunikacji. Tematem warsztatów będą praktyki komunikacyjne młodych osób. Przyjrzymy się nie tylko działaniu najbardziej popularnych narzędzi, ale też językowi, konwencjom, modom i wyrażeniom, które kształtują sposoby porozumiewania się naszych uczennic i uczniów.
✅ Instagram, czyli wizualność | 23.03.2021
Instagram jest aplikacją pozwalającą dzielić się zdjęciami. Jego potęga, jako jednej z najważniejszych platform społecznościowych współczesnego świata, zbudowana jest na sile wizualności. Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, dlaczego język obrazów stał się tak ważnym elementem kultury młodzieżowej i w jaki sposób wykorzystać go w działaniach edukacyjnych.
✅ YouTube, czyli kariera | 20.04.2021
YouTube to platforma służąca do publikowania materiałów wideo. Jest medium, które pozwala zbudować ogromną popularność udostępnianych treści oraz ich twórców. W czasie warsztatów przyjrzymy się więc mechanizmom funkcjonowania tego portalu oraz możliwościami, jakie stwarza w obszarze edukacji.
✅ TikTok, czyli kreatywność | 18.05.2021
TikTok jest platformą pozwalającą na tworzenie krótkich materiałów wideo. Przez tradycyjne media bywa traktowany z dużą dozą krytycyzmu, my natomiast przyjrzymy się TikTokowi jako narzędziu uwalniającemu kreatywność, wspierającemu działania twórcze i pozwalającemu zrozumieć konwencje i ironiczne gry lubiane przez młodzież.
✅ Twitch, czyli gry I 08.06.2021
Twitch to platforma służąca przede wszystkim do streamowania gier wideo. W czasie warsztatów przyjrzymy się grom i ich językowi jako elementom, które budują doświadczenia kulturowe młodzieży, pozwalają tworzyć wspólnoty, tożsamości, a także rozwijać szereg cennych kompetencji poznawczych i komunikacyjnych.

🔴 Szczegółowe informacje dostępne na stronie: link

👤 Prowadzący
Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, (pop)kulturowej i filmowej, a także myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Współpracuje m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Against Gravity, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

📧 Kontakt:
Ewa Korzeniowska, ewa.korzeniowska@fina.gov.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę