Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uwaga: premiera! Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć. Biografia.

Uwaga: premiera! Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć. Biografia.

reklama
📅 Data: poniedziałek, 01 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
waw4free jest wspierane przez Opti
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Skradła serca milionom Polaków. Zapamiętaliśmy ją jako piekielnie inteligentną i dowcipną starszą panią z papierosem. Zawsze uśmiechniętą, zawsze gotową wbić czułą szpilę. Na początku jej kariery wątpiono, czy w ogóle istnieje. Podejrzewano, że za jej nazwiskiem kryje się kilku wybitnych satyryków. Jaka była naprawdę?

O Marii Czubaszek z autorką jej biografii VIOLETTĄ OZMINKOWSKI rozmawia AGNIESZKA SZYDŁOWSKA

Oglądaj on-line: PONIEDZIAŁEK, 1 MARCA, godz. 20.00 >> link

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Prószyński

O KSIĄŻCE:
Maria Czubaszek niewątpliwie była postacią wyjątkową, dla wielu kontrowersyjną, mistrzynią ostrych sądów i czułej drwiny. Nie lubiła dzieci, zdrowego trybu życia, podróży, kochała palenie i psy. Ale niechętnie mówiła o sobie, zasłaniając się kilkoma dyżurnymi anegdotami.
Wojciech Karolak nic nie zmienił w pokoju żony od jej śmierci w 2016 r. Violetcie Ozminkowski udało się wejść w ten zatrzymany w czasie świat, poznać archiwum satyryczki i namówić na szczere rozmowy jej najbliższych. Dzięki temu w swojej książce mogła opowiedzieć historię fascynującej kobiety, która pod uśmiechem skrywała samotność, smutek, a bywało, że i rozpacz.
„Genialne. Pięknie to Violetta Ozminkowski napisała i ja tu niczego nie dam zmienić. Po prostu nie ma mowy.“ – Wojciech Karolak
„Świetne. Wzruszające. Złapałem się na tym, że czasem zapominałem, że czytam o Marysi. Zobaczyłem ją na nowo“. – Artur Andrus

O AUTORCE KSIĄŻKI:
Violetta Ozminkowski – dziennikarka i pisarka. Przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka „Newsweeka”, szefowa działu „Społeczeństwo”. Współautorka biografii Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko”, bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej „Sztuka kochania gorszycielki”, na której podstawie powstał film „Sztuka kochania”, oraz napisanej z opublikowanych wywiadów rozmowy z Agnieszką Osiecką „Lubię farbować wróble”. Za życia Marii Czubaszek przekomarzała się z nią, że jak nie poczęstuje papierosem, napisze jej biografię.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)
zachęcamy do wsparcia wybranych fundacji