Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert „Młynarski, Okudżawa, Cohen czyli MOC słowa i muzyki”

Koncert „Młynarski, Okudżawa, Cohen czyli MOC słowa i muzyki”

reklama
📅 Data: sobota, 06 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W programie, który zbudowany jest na grze nastrojów, zabrzmią znane pieśni Wojciecha Młynarskiego (z akcentem na jego tłumaczenia utworów Brela, Aznavoura i innych), Leonarda Cohena w tłumaczeniach Macieja Zembatego, Bułata Okudżawy oraz piosenka autorska.

Wejściówki na koncert dostępne w BOK i online od 7.03 >> link
Ilość miejsc ograniczona!

Transmisja na żywo na FB ( link ) i YT BOK ( link )

Jerzy Mamcarz – bard, autor wielu pieśni, wyjątkowych pod względem literackim i muzycznym. Członek ZASP, prezes ZAKR, ZAiKS i innych związków twórczych. Jego utwory, przeplatane wyrafinowanym słowem, znakomitym cyklem literackim „krótkie mieszkanka”, tworzą niezapomniany klimat recitali o charakterze poetycko-satyrycznym. Jest autorem nowych pojęć literackich „anegdotyk” i „przewodnik poetycki”. Komponuje również muzykę, sięgając do twórczości polskich poetów współczesnych. Autor wydał cykl „…jeszcze tańczą ogrody”, w ramach którego, prócz CD, ukazała się książka z wierszami pieśniarza, które w stylu Chagala (jak pisano) zilustrował Krzysztof Litwin, aktor i grafik kabaretu Piwnica pod Baranami. W interpretacji znanych utworów i w jego własnej twórczości pobrzmiewają echa piwnicznej estetyki. Wydał m.in. płytę „Lustrum”, „Romans na łyżworolkach”, książkę „Ponte – przewodnik poetycki Italia” z rysunkami Franciszka Maśluszczaka, „Przewodnik poetycki –POLSKA – perły architektury” (2020) oraz płytę online „Słowno-muzyczny przewodnik poetycki – POLSKA”. Jerzy Mamcarz to również gospodarz koncertów literackich i animator. Realizuje z przyjaciółmi autorski projekt Warszawska Scena Bardów oraz Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Więcej na mamcarz.art.pl

Przy fortepianie Robert Obcowski – pianista, kompozytor, producent muzyczny, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wydarzenie zorganizowane wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę