Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kobiety, które zmieniają świat - spotkanie z bohaterką National Geographic

Kobiety, które zmieniają świat - spotkanie z bohaterką National Geographic

reklama
📅 Data: sobota, 06 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już 6 marca o godzinie 18:00 serdecznie zapraszamy Was na wydarzenie organizowane przez Her Impact we współpracy z kanałem National Geographic!

Z okazji Dnia Kobiet w National Geographic rusza specjalny cykl programowy "Inspirujące kobiety" (w każdą sobotę od godz. 17.00), prezentujący dokumenty o niezwykłych kobietach, dla których granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Jedną z nich jest Dominique Gonçalves, którą będziecie mieć niepowtarzalną okazję poznać podczas naszego live’a w najbliższą sobotę!

W webinarze może wziąć udział każdy zainteresowany – wystarczy zarejestrować się tutaj >> link
Każdy uczestnik, w wyniku rejestracji otrzyma maila z linkiem na spotkanie, które odbędzie się na żywo w sobotę, 6 marca o godz. 18:00.

Dominique Gonçalves - członkini Stowarzyszenia National Geographic, ekolożka, biolożka i liderka działań mających na celu ochronę słoni w Gorongosa National Park w Mozambiku. Dominique koordynuje i współpracuje z organami ścigania i współpracownikami ds. zrównoważonego rozwoju, aby umożliwiać współistnienie lokalnej społeczności i dzikich zwierząt. Oprócz tego Gonçalves ściśle współpracuje z programami Park Girls ’Club, z którymi prowadzi działania promujące edukację i zdrowie w celu zapobiegania wczesnemu małżeństwu. Dominique podkreśla, że w jej kraju "bieda" ma nadal twarz kobiety z powodu braku edukacji spowodowanego koniecznością szybkiego zamążpójścia (13-15 lat) i założenia jak najliczniejszej rodziny. Misją ekspertki National Geographic jest przerwanie tego cyklu i umożliwienie młodym kobietom dokonania własnych wyborów poprzez edukację oraz profesjonalne wsparcie.

Podczas webinaru Dominique opowie m.in. o tym, skąd wzięła się jej pasja i na czym polega jej niecodzienna praca. Opowie o tym, jak wygląda sytuacja młodych kobiet w Mozambiku. Dowiemy się też, czym dla Dominique jest kobieca solidarność i czy jej zdaniem istnieje sposób, by pomóc kobietom uwierzyć w siebie i stanowić wsparcie w osiąganiu celu?

Rozmowę poprowadzi Małgorzata Leitner - założycielka i szefowa agencji AVANT Management & Records, agentka gwiazd i modelek. Całość odbędzie się w języku angielskim, a uczestniczki wydarzenia, poza możliwością poznania kulis kariery i społecznych działań Dominique, będą miały okazje zadać ekspertce pytania na czacie.

"Inspirujące kobiety" to cykl specjalny National Geographic, w ramach którego widzowie w każdą sobotę marca o godz. 17:00 i 18:00 zobaczą produkcje dokumentalne, prezentujące sylwetki niezwykłych kobiet. Na widzów czeka m.in. nominowany do Oscara film "The Cave: szpital w ogniu" opowiadający o poświęceniu i niezłomności kobiecego personelu medycznego w podziemnym, syryjskim szpitalu oraz dokument "W poszukiwaniu Amelii", który podąża śladami badaczy pracujących nad rozwiązaniem tajemnicy zniknięcia podróżniczki Amelii Earhart - amerykańskiej pilotki, dziennikarki i pierwszej kobiety na świecie, która w 1932 roku przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim. Tymczasem w produkcji "Kobiety zmieniają świat" zobaczymy wywiady przeprowadzone przez Susan Goldberg - pierwszą kobietę na stanowisku redaktor naczelnej magazynu National Geographic - z prekursorkami i działaczkami, które zmieniają oblicze świata. Jedną z nich jest Dominique Gonçalves, która poświęciła życie poszukiwaniu punktu idealnej równowagi i szans na koegzystencję zwierząt i ludzi.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę