Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wystawa malarstwa "Ryby i natury dziwy"

Wystawa malarstwa "Ryby i natury dziwy"

reklama
📅 Data: sobota, 08 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Marszałkowska 81, lokal 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Wystawa Tomasza Kucharskiego „Ryby i morskie dziwy” to zbiór prac powstałych w okresie pandemii, czyli w latach 2020 -2021.
Dla Autora praca zdalna z domu, to więcej czasu na bliższy kontakt z naturą, na rozwijanie i realizowanie swoich wizji artystycznych. Dał temu wyraz w prezentowanych obrazach, których przedstawia swoje refleksje nad otaczającą przyrodą oraz upływającym czasem.

O sobie pisze tak:
Na poprzednich wystawach pokazywałem wizerunki oficerów różnych armii – stworzone jedynie w mojej wyobraźni i portrety kobiet - w różnych nastrojach, malarskich ujęciach. Od tego czasu odszedłem od tych tematów, nie porzucając ich jednak całkowicie. Wystawa „Ryby i morskie dziwy”, nawiązuje do bogactwa natury martwej i ożywionej, ze szczególnym uwzględnieniem podwodnego świata. Ponieważ w moich obrazach lubię stosować różne techniki malarskie, zawierają one przetworzone elementy ready made, collage, mieszanie farby z piaskiem i tynkiem, a także inne, które zrodziły się niekiedy pod wpływem chwili, w czasie malowania. Wzbogaca to stosowane przeze mnie środki artystycznej wypowiedzi. Powoduje, że czasami zaciera się granica pomiędzy figuratywnością, a abstrakcyjnym postrzeganiu świata.
Nawiązaniem do sztuki funkcjonalnej są przedstawienia tarcz zegarów. Można je praktycznie wykorzystać w każdym wnętrzu, do których będzie pasować kompozycja, kolor i ogólny nastrój takiego obrazu – zegara.
To wszystko daje mi radość malowania, którą – mam nadzieję - widać w moich obrazach. Zapraszam do ich zobaczenia. I ufam, że pozostawiłem w nich duże pole dla Państwa wyobraźni i interpretacji.

Adres i godziny otwarcia:
Fundacja Metamorfozy ul. Marszałkowska 81 lokal 20, Warszawa
Telefon: 507-250-505
E-mail: [email protected]
godziny otwarcia:
środy: 15.30—18.00
Soboty: 16.00 -19.00
Wystawa: 04.05 - 16.05.2021
Wernisaż: 08.05.2021, godz. 17:00

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!