Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Noc Muzeów w Muzeum Dulag 121

Noc Muzeów w Muzeum Dulag 121

reklama
📅 Data: sobota, 15 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Z radością zapraszamy na największe majowe wydarzenie kulturalne, czyli Noc Muzeów 2021, które odbędzie się 15 maja. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju część wydarzeń zostało przeniesionych do przestrzeni wirtualnej.

Wystawa Pruszków i okolice na dawnych mapach
Pruszków i okolice na dawnych mapach to plenerowa wystawa planszowa poświęcona historii Pruszkowa i okolicznych miejscowości od XVIII wieku. Na kilkunastu planszach zaprezentujemy Państwu nieznane mapy naszego regionu. Wystawa jest obrazem tego jak zmieniało się i jak rozwijało się na przestrzeni wieków nasze miasto i okalające go miejscowości. Ponadto, wystawie będą towarzyszyły interesujące komentarze dotyczące historii zarówno kartografii jak i historii terenu miasta Pruszkowa i obecnego powiatu pruszkowskiego. Wystawę będzie można zobaczyć w Parku im. T. Kościuszki (wejście przy altanie, od ul. M. Drzymały).

ONLINE
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów część wydarzeń organizowanych przez nasze Muzeum zostanie przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Wydarzenia online będą dostępne na muzealnym profilu Facebook ( link ) i YouTube.

• 18.00 - 19.30
Wirtualny spacer po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu przejściowego Dulag 121 z Szymonem Kucharskim. Spacer został podzielony na dwie części:
Część 1: 18.00-18.30
Część 2: 19.00-19.30
Niezastąpiony przewodnik, znawca historii Pruszkowa Szymon Kucharski oprowadzi po zakamarkach dawnych Warsztatów Kolejowych opowiadając o ich bogatej XIX i XX wiecznej historii. W jego opowieści pojawią się także wątki związane z historią obozu Dulag 121. Spacer będzie transmitowany na żywo na profilu Facebook ( link ).

• 20.00 – 23.00
„Historia jednego obiektu” – cykl krótkich filmów prezentujących artefakty zgromadzone w archiwum Muzeum Dulag 121, których historia jest nierozerwalnie związana z losami ich właścicieli – byłymi więźniami obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym 15 maja 2021 Muzeum Dulag 121 będzie zamknięte. W tygodniu 18-23 maja ekspozycja muzealna będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zwiedzających. Zapraszamy!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę