Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Noc Muzeów w MNW

Noc Muzeów w MNW

reklama
📅 Data: sobota, 15 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na Noc Muzeów! W sobotę 15 maja w godzinach 19.00–24.00 będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie wystawy w Gmachu Głównym. Przygotowaliśmy również kameralne, wieczorne spacery po Parku Rzeźby w Królikarni oraz po zespole parkowym przy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Internautów zapraszamy z kolei na profil MNW na Facebooku – od godz. 20.00 będziemy nadawać na żywo prosto z muzealnego studia telewizyjnego!

Kilkadziesiąt wieków historii sztuki w galeriach stałych
W Gmachu Głównym na zwiedzających czekają zabytki różnych epok i kultur eksponowane w sześciu galeriach stałych: Galerii Sztuki Starożytnej, Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Ostatnie wejście do Muzeum zaplanowano o godzinie 24.00.

Holenderscy i flamandzcy mistrzowie
W Gmachu Głównym zapraszamy również do zwiedzenia wystawy czasowej „Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii.”. To opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej w XVII wieku, w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. Eksponowane obrazy pochodzą z kolekcji Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia. Ekspozycję uzupełniają wybrane dzieła ze zbiorów MNW.

Spacery w zielonej scenerii
Oddziały MNW – Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni i Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim – zapraszają dzieci i dorosłych na wieczorne, kameralne oprowadzania z przewodnikami po przypałacowych parkach. Obowiązują zapisy, szczegóły są dostępne na stronach internetowych i w mediach społecznościowych oddziałów.

Muzealna telewizja na Noc Muzeów
Internautów zapraszamy na nocną relację na żywo ze studia telewizyjnego MNW. Z kamerami zajrzymy do gabinetu Dyrektora i do najciemniejszych muzealnych zakamarków. Odwiedzimy też niedostępne na co dzień magazyny. Z kuratorami porozmawiamy o modzie i warunkach życia w dawnych czasach, poznamy odległe kultury i będziemy odkrywać tajemnice muzealnej kolekcji.
PROGRAM TRANSMISJI NA FACEBOOKU: link
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę