Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert i spotkanie autorskie: „O namiętnościach muzyką i słowem”

Koncert i spotkanie autorskie: „O namiętnościach muzyką i słowem”

reklama
📅 Data: niedziela, 30 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kutury KADR, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Koncert Elektronicznej Orkiestry Laboratorium Dźwięku i spotkanie z Ewą Kassala – autorką jedynych na świecie trylogii o królowych egipskich i trylogii o silnych kobietach w Biblii.

wstęp wolny, rezerwacja miejsc w DK Kadr lub online >> link

Założona i prowadzona od ponad 25 lat przez instruktora D.K.Kadr, muzyka i kompozytora Marka Żurawskiego. Tworzą ją wyjątkowi, niezwykle wrażliwi i zdolni uczestnicy zajęć nauki gry na pianinie.

„Laboratorium Dźwięku” to jedyny w Polsce i chyba na świecie zespół tego typu, muzycy wykonują utwory z podziałem na samodzielne głosy (jak dzieje się to w tradycyjnych orkiestrach), jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje na wskroś „współczesne” keyboardy. Bardzo chętnie łączy elektroniczne dźwięki z barwą akustycznych instrumentów czy głosem ludzkim.

W repertuarze zespołu znajdują się: utwory znanych kompozytorów muzyki klasycznej, jak: Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Charles Gounod, Aram Chaczaturian, Wolfgang Amadeusz Mozart, Siergiej Prokofiew, Arvo Pärt, Joseph Haydn, Leo Delibes, Anton Dvorak, a także współczesnych twórców, takich jak: Henry Mancini, Joe Garland, Phil Collins, Karl Jenkins,

Nie konkurują z prawdziwymi orkiestrami, znają bowiem ograniczenia i własne, i instrumentów. Olbrzymią satysfakcję sprawia im możliwość wspólnego muzykowania, aktywnego spędzania wolnego czasu i praktycznego poznawania oraz przeżywania arcydzieł muzyki poważnej. A gdy mogą podzielić się swoją pasją z innymi – radość z muzykowania jest kompletna.

Po koncercie zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z p. Ewą Kassalą.

Na stronach swoich powieści, Ewa Kassala przywołuje do życia najpotężniejsze kobiety jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku by dostawać to, czego chciały. Jej książki zdobywają również serca i umysły czytelników w językach hiszpańskim i angielskim.

W swoich pracach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Może iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii, doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się bohaterki.

Czytelnicy mogą dostrzec, że nawet najwięksi władcy musieli sprostać tym samym wyzwaniom co reszta ludzi i że potencjał wielkości drzemie w każdym z nas, zawsze gotów na to, by się zbudzić.

Oto przekaz, jaki Ewa Kassala zawiera w swoich książkach: Każdy z nas ma szansę, by stać się legendą. Czasem, jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to odważyć się postawić jeszcze jeden krok naprzód i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Czasem, tylko tyle potrzeba, by lśnić – tak jak władczynie minionych wieków.

Autorka odbyła długą podróż, by zebrać doświadczenia, które czynią jej książki tak magicznymi. Prowadziła programy telewizyjne, jest specjalistką do spraw równouprawnienia oraz autoprezentacji. Jest znana z działań społecznych, co potwierdzają nagrody, a wśród nich między innymi „Chapeau Bas”, „Bizneswoman Roku”, „Queen of Charity”, „Lady of the Decade” „Pierścień stulecia niepodległości RP”, „Szafirowa Róża” czy „Ekolaury”. Sprowadziła do Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy.

Najnowsze powieści to: „Królowa Saby”, „Maria Magdalena” i „Semiramida”. Trylogia ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf i została wydana także po angielsku i hiszpańsku.

Książki dostępne są m.in. na portalu Amazon, a więcej informacji o autorce można znaleźć na Wikipedii.

Kontakt z autorką: [email protected]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę