Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989

Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989

reklama
📅 Data: wtorek, 08 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, DESA Unicum, ul. Piękna 1A (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Gigantyczny, ponad trzymetrowy „Nokturn” Rafała Bujnowskiego, jednego z najważniejszych współczesnych artystów można zobaczyć na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”. Jego prace prezentowane były w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. W DESA Unicum pojawiła się również twórczość wybitnych artystek, których prace znajdują się w najważniejszych światowych kolekcjach. Wśród nich Paulina Ołowska, której dzieła zobaczyć można było w Tate Modern, a także Ewa Juszkiewicz, którą reprezentuje jedna z najważniejszych światowych galerii – Gagosian. Wystawę oglądać można od 19 maja. Aukcja już 8 czerwca.

Jest jednym z najbardziej znanych współczesnych malarzy. W latach 90. uczestniczył w działaniach słynnej Grupy Ładnie. Jej członkowie w swoich pracach ukazywali nową i niezwykle charakterystyczną, postkomunistyczną rzeczywistość. Najnowszą twórczość Rafała Bujnowskiego można interpretować jako studium malarstwa, jego ograniczeń oraz możliwości. Prezentowana na wystawie praca „Nokturn” to niesamowity, minimalistyczny pejzaż. Poruszenie przez artystę jednego z najbardziej rozpoznawalnych motywów w europejskim malarstwie sprawia, że dzieło jest z jednej strony świadomym nawiązaniem do historii, a z drugiej odkryciem nowych możliwości, jakie stoją przed malarstwem. Ogromną rolę w tej pracy odgrywa rola widza, patrzenia i światła.

W DESA Unicum zobaczyć można też prace wybitnych artystek. Jedną z nich jest Paulina Ołowska. Pomimo ogromnego międzynarodowego uznania, twórczość malarki pozostaje zakorzeniona w polskiej tradycji i historii. Łącząc dziedzictwo zachodniej i wschodniej kultury, prace Ołowskiej pozostają popularne wśród szerokiego grona odbiorców od Nowego Jorku przez Londyn aż po Hong Kong. Na wystawie znalazły się jej dwa dzieła: „Podwójny portret” i „Kompozycja”. Również Ewa Juszkiewicz jest uznawana za jedną z najciekawszych i najważniejszych artystek współczesnych. Trafiła do grona największych gwiazd sztuki, jak Damien Hirst czy Jeff Koons. Podczas majowych targów Frieze w Nowym Jorku słynna galeria Gagosian sprzedała wszystkie prezentowane prace Juszkiewicz. Najbardziej intrygującym elementem jej obrazu, który zobaczyć można na wystawie jest samotne oko wyzierające z warstw białego materiału. Z kolei Karolina Jabłońska pomimo młodego wieku już teraz należy do najważniejszych artystek młodego pokolenia. W DESA Unicum zaprezentowany został jej obraz zatytułowany „Ozimina”.

Kobiecość jest również jednym z głównych motywów w twórczości Agaty Bogackiej. Prezentowana na wystawie praca to jeden z ikonicznych obrazów artystki z początkowych lat twórczości. To okres wielkiej rozpoznawalności Bogackiej i jej zawodowego triumfu. Prace, malowane najczęściej na stonowanym, szarym tle, przedstawiały postaci młodych kobiet, ale też i mężczyzn. Ich pozy magnetyzowały, zatrzymywały spojrzenie. Taki właśnie jest pokazywany na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989” obraz „My”.

W DESA Unicum pojawił się również wyjątkowy pejzaż autorstwa Antoniego Starowieyskiego, a także twórczość Poli Dwurnik, Radka Szlagi, Pawła Althamera, Piotra Janasa, Normana Leto i Basi Bańdy. 8 czerwca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Wystawa „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”: 19 maja — 8 czerwca 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”: 8 czerwca 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę