Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Plener Literacki w Warszawie

Plener Literacki w Warszawie

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 18 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 20 czerwca 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park Saski (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy wszystkich miłośników czytania, spragnionych plenerowych spotkań z autorami, możliwości zdobycia autografów i zakupu książek w okazyjnych cenach. Od 18 do 20 czerwca w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się druga edycja Pleneru Literackiego. Wstęp jest wolny.

Plener Literacki w Warszawie to trzy dni spotkań ze znakomitymi autorami i kiermasz książek w atrakcyjnych cenach. Polecamy urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, zarówno miłośnikom literatury, jak i osobom, sięgającym po książki sporadycznie.

W alejach Ogrodu Saskiego staną namioty dla blisko 70 wydawców i dwie sceny do spotkań z autorami. Gośćmi Pleneru będą m.in. Zyta Rudzka, Igor Brejdygant i Małgorzata Starosta. Spotkania poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.
Szczególne miejsce wśród wydarzeń Pleneru zajmie literacki program warszawski, w tym rozmowy wokół Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Swoją obecność na Plenerze mocno zaznaczy festiwal Komiksowa Warszawa, z pierwszą plenerową odsłoną „Komiksowa Warszawa: Start”. Zapraszamy na spotkania i warsztaty (sobota-niedziela), będą autorzy zagraniczni (jeśli granice ich nie zatrzymają), rozdanie nagród Orient Men za 2020 rok i bogata oferta wydawców komiksu przez cały czas.

Dla najmłodszych gości Pleneru przygotowujemy atrakcje we współpracy z organizatorami Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i zapraszamy na spotkania z Dorotą Suwalską, Katarzyną Ryrych, Martą Kopyt i Sylwią Majcher.

Wśród wydawców, którzy potwierdzili udział w czerwcowej edycji Pleneru są m.in.: AGORA, Albatros, Bellona, Bukowy Las, Claroscuro i inni Świadomi Wydawcy, Sonia Draga, Debit, EGMONT, English Connection, Fabryka Słów, Fanbook store, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, Grupa Wydawnicza Foksal: W.A.B., Wilga, Uroboros, Buchmann, Grupa Helion, Instytut Historii im. Manteuffla PAN, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego, Krytyka Polityczna, Książkowe Klimaty, kultura gniewu, Magia Słowa, Non Stop Comics, Oficyna Naukowa, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Poławiacze Pereł, Port Arthur, Świat Książki, TASHKA, timof i cisi wspólnicy, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Afera, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Vectra, Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Zapraszamy na spotkania z autorami na żywo, polecamy wizytę w plenerowych stoiskach wydawców i specjalne oferty promocyjne.

Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie
18 czerwca 2021, piątek, w godz. 12.00-19.00
19 czerwca 2021, sobota, w godz. 11.00-19.00
20 czerwca 2021, niedziela, w godz. 11.00-19.00
Szczegółowy plan >> link

Wstęp na Plener Literacki w Warszawie jest wolny. Zapraszamy!

Organizator: Fundacja Historia i Kultura
Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa (Projekt współfinansuje m.st. Warszawa), Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Instytut Pamięci Narodowej
Partnerzy merytoryczni: Targi Książki sp. z o.o., festiwal Komiksowa Warszawa, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci Ojce i Dziatki, Czasdzieci.pl
Patronat: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę